PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / Produkcja wołowiny u giganta w górę. To mięso zaleje Unię

Produkcja wołowiny u giganta w górę. To mięso zaleje Unię

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-04-18 18:00:00
Produkcja wołowiny

Według prognozy Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) produkcja wołowiny w Urugwaju wyniesie w tym roku 615 000 ton. 

Według analityków wolumeny produkcji w tym roku zbliżą się do rekordowych poziomów. Konsumpcja w Urugwaju wyniesie około 160 000 ton i będzie oznaczać ożywienie na krajowym rynku. Zwiększona produkcja przełoży się również na lepsze wyniki eksportowe Urugwaju w 2022 roku.

Urugwajska produkcja wołowiny notuje stały wzrost

Produkcja wołowiny w Urugwaju może w tym roku zbliżyć się do rekordowych poziomów, podaje kwartalna prognoza opublikowana przez USDA. Całkowite wolumeny produkcji w tym roku mogą osiągnąć 615 000 ton masy ubojowej. 

Przewiduje się, że konsumpcja krajowa wyniesie 160 000 ton, co oznacza ożywienie od 2021 roku, kiedy Urugwaj zaczął wracać do normy po pandemii, ponieważ większość populacji została w pełni zaszczepiona przeciwko COVID-19. Kraj złagodził również ograniczenia graniczne, aby pobudzić turystykę, czyi jeden z filarów urugwajskiej gospodarki.

Przypomnijmy, że według analiz USDA popyt na wołowinę notuje wzrost w Chinach, natomiast w USA spada.

Produkcja wołowiny

Zwiększona produkcja wołowiny, silny popyt zewnętrzny oraz ograniczenia eksportowe nałożone na kilka krajów konkurujących z Urugwajem sprawią, że eksport w 2022 roku wyniesie 490 000 ton. 

Przewiduje się, że ubój bydła wyniesie 2,4 mln sztuk, i będzie on najwyższy od 16 lat  w wyniku obfitego odchowu cieląt w ostatnich latach, inwestycji producentów w ulepszoną genetykę i żywienie, ale co najważniejsze, zmniejszonego eksportu bydła opasowego do 2019 i 2020 roku.  

Czytaj też: Rynek wołowiny w tym roku może nie być już atrakcyjny dla konsumentów

meatinfo.ru/fot.Pixabay


Autor: Emilia Gromczak

Rekordowo niska produkcja mleka. Za wszystkim stoi susza i ceny pasz


Autor: Emilia Gromczak

Spółdzielnia Mazowsze zwiększyła zysk ponad dwukrotnie


Autor: Sebastian Wroniewski

Prawidłowe postępowanie z tuszami i mięsem po uboju


BULT SMOGOWICZE