PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / Produkcja mleka wzrośnie w Chinach o 3 procent w 2022 roku

Produkcja mleka wzrośnie w Chinach o 3 procent w 2022 roku

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-10-27 07:30:00
Produkcja mleka

W 2022 roku prognozuje się, że produkcja mleka surowego w Chinach osiągnie poziom 36,7 miliona ton, co oznacza wzrost o 3 procent – podaje USDA za chińskim urzędem statystycznym.

Należy spodziewać się, że zapasy pełnego mleka w proszku i rodzima produkcja spowodują spadek importu o 6 procent do poziomu 850 tysięcy ton.

Produkcja mleka w Chinach zanotuje kolejny wzrost w 2022 roku

Statystycy spodziewają się, że import mleka w 2022 roku wzrośnie o 7 procent do 1,5 miliona ton wskutek rosnącego zainteresowania mlekiem UHT, które dominuje na rynku importowanego mleka płynnego.

Prognozuje się, że produkcja mleka pełnego w proszku (WMP) w 2022 r. będzie stopniowo wzrastać do 970 tysięcy ton. Przewiduje się, że import WMP spadnie o 6 procent do 850 tysięcy ton.

W 2022 roku chiński import odtłuszczonego mleka w proszku (SMP) wzrośnie o 8 procent do 520 tysięcy ton. Krajowa produkcja wzrośnie do 24 tysięcy ton ze względu na wzrost produkcji sera. W Chinach SMP jest produktem ubocznym przy produkcji sera. Krajowa produkcja tego produktu stanowi niewielki procent całkowitego OMP wykorzystywanego w Chinach.

Chiny obniżają swoje prognozy w zakresie produkcji sera

Chiny zrewidowały swoje prognozy w zakresieProdukcja mleka 024 produkcji sera w Chinach i ma wynieść 19 tysięcy ton, import serów naturalnych i przetworzonych ma wynieść około 220 tysięcy ton.

Wraz z rozwojem sektora piekarniczego rośnie zapotrzebowanie na wysokiej jakości składniki piekarnicze tj. masło. Przewiduje się, że w 2022 roku import masła do Chin osiągnie poziom 170 tysięcy ton. Krajowa produkcja Chin osiągnie 12 tysięcy ton, ale jest ograniczona przez obecne zdolności produkcyjne i wiedzę fachową.

W 2022 roku przywóz serwatki i produktów związanych z serwatką spadnie w porównaniu z 2021 roku. Serwatka i produkty z nią związane są używane jako składniki produktów do początkowego żywienia niemowląt i pasz dla zwierząt. W 2022 roku przewiduje się, że spadające wskaźniki urodzeń i niskie ceny wieprzowiny będą obciążać import.

Jednocześnie przypominamy, iż analitycy przewidują, że globalna produkcja mleka spowolni w tym roku.

Pod koniec 2021 roku prawdopodobnie pojawią się problemy z paszą dla rolników, które pogorszą się, jeśli będziemy mieć upalne lato

– powiedział Dustin Boughton, dyrektor ds. Zakupów w Maxum Foods i przewiduje, że po dobrych ostatnich miesiącach dla branży mlecznej, globalna produkcja mleka spowolni.

Czytaj też: Tłuszcz mleczny – badania wykazały, że jest korzystny dla zdrowia

forummleczarskie.pl/fot.Pixabay