PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / Polmlek rozszerza działalność! Przejmuje francuskie przedsiębiorstwo

Polmlek rozszerza działalność! Przejmuje francuskie przedsiębiorstwo

Autor: Świat Rolnika 2022-07-20 17:30:00
Polmlek

Grupa Polmlek rozpoczęła nowy etap swojej ekspansji. Postanowiła przejąć pakiet kontrolny nad firmą Safilait, która działa w Maroku.

„Ta transakcja umożliwi Polmlekowi realizację długofalowego planu ekspansji zagranicznej, w której pierwszym krokiem jest zaistnienie na rynku marokańskim, z ugruntowaną i znaną lokalną marką oraz doświadczonym zespołem menadżerów i specjalistów z Safilait. Dzięki przejęciu marokańskiego zakładu otwiera się dla Grupy Polmlek możliwość szerokiego zaistnienia na rynku afrykańskim, który rozwija się najdynamiczniej na świecie” – mówią Właściciele Grupy Polmlek Andrzej  Grabowski i Jerzy Borucki.

Rozwój polskiego potentata

Przejmując kontrolę nad Safilait od Bela z Francji, Grupa Polmlek realizuje strategię ekspansji międzynarodowej i dynamicznego rozwoju. Fabryka Safilait, zlokalizowana w regionie Fkih Ben Saleh, działa na rynku marokańskim od 2006 roku i jest obecnie trzecim co do wielkości graczem na rynku mleczarskim w kraju. Firma zatrudnia ponad 1500 pracowników i każdego roku generuje 1,1 miliarda przychodów (MAD).

Francuskie przedsiębiorstwo specjalizuje się w przetwórstwie świeżego mleka pasteryzowanego oraz świeżych produktów mlecznych. W 2022 roku dołączył do Grupy Polmlek, realizując plan zwiększenia mocy produkcyjnych Grupy i zwiększenia potencjału sprzedaży na innych rynkach zagranicznych.

Polmlek współpracuje od roku z Biedronką

Warto przypomnieć, że w 2021 roku, że Polmlek od 2021 roku współpracuje z siecią sklepów Biedronka, ponieważ coraz więcej firm wprowadza rozwiązania, które mają zoptymalizować ich łańcuchy dostaw pod kątem środowiskowym, operacyjnym i finansowym. Jednym z nich jest pooling, rozwiązanie oferowane przez firmę CHEP polegające na współdzieleniu i ponownym wykorzystywaniu palet w obiegu zamkniętym.

W ramach programu Współpraca Transportowa CHEP obie firmy współdzielą strumienie dystrybucyjne i transportowe, dzięki czemu osiągają efekt synergii swoich operacji logistycznych i redukują koszty. Mocno też ograniczają wpływ swojej działalności na środowisko, zmniejszając emisję CO2 i ilość odpadów oraz redukując wykorzystanie drewna.

Pooling to zrównoważone rozwiązanie wpisujące się w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym. Polega na współużytkowaniu palet przez kilku uczestników łańcucha dostaw, co pozwala znacznie zredukować zapotrzebowanie na surowce i zapobiega ich marnotrawieniu, jednocześnie ograniczając emisję CO2, produkcję odpadów i zużycie drewna i wody – tłumaczy Marek Kołodziejczyk, Retail & Asset Management Senior Manager w CHEP.

Producent sam określa liczbę palet i lokalizację, do której mają być dostarczone. Przy okazji ma pewność, że otrzyma na czas nośniki odpowiedniej jakości. Za to my zapewniamy, że wszystkie sieci handlowe, które działają na terenie Polski, te nośniki zaakceptują, a co za tym idzie – produkty bez zakłóceń trafią na sklepowe półki. Grupa Polmlek, największa prywatna firma mleczarska na polskim rynku, posiada obecnie w Polsce 13 wyspecjalizowanych fabryk. Jest największym producentem mleka w proszku w Europie Środkowo-Wschodniej.

Czytaj również: Dobrostan zwierząt nie jest konsumentom obojętny

ForumMleczarskie/fot.pixabay