PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / OSM Włoszczowa: Przyszłość zapowiada się obiecująco

OSM Włoszczowa: Przyszłość zapowiada się obiecująco

Autor: Emilia Gromczak 2021-11-16 21:01:05
OSM Włoszczowa

OSM Włoszczowa zakończyła rok świetnymi wynikami ze sprzedaży towarów i materiałów. Mleczarnia nie zmniejsza tempa i ma w planach kolejne wzrosty.

Włoszczowska mleczarnia notuje naprawdę spory progres. W 2020 r. uzyskała 496,77 mln zł przychodów ze sprzedaży, co wskazuje na znaczny wzrost w porównaniu do 460,26 mln zł w 2019. Co ciekawe, mleczarnia nie zwalnia tempa. Obecna strategia zakłada wzrost sprzedaży na poziomie 10 % rocznie.

Świetne wyniki włoszczowskiej mleczarni 

Świetne wyniki włoszczowskiej mleczarni OSM Włoszczowa ma 5%-owy udział w rynku serów podpuszczkowych dojrzewających. Eksport wyniósł 17% wartości sprzedaży i dotyczył takich krajów jak: Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, Izrael, Ukraina, Chorwacja, Kazachstan oraz Wielka Brytania. Dodatkowo spółdzielnia może pochwalić się wyższą rentownością majątku, kapitału własnego oraz rentownością netto.OSM Włoszczowa produkty mleczne

Mleczarnia w 2020 r. w porównaniu do 2019 r. uzyskała wzrost przychodów netto ze sprzedaży towarów i materiałów. W 2019 r. było to 460,26 mln zł, a w 2020 r. już 496,77 mln zł.

W przypadku produkcji największą dynamikę – jak wskazuje OSM Włoszczowa – uzyskano w produkcji serów. Nowa warzelnia pracuje na 100% wydajności. Udało się również zwiększyć skup mleka o 6,3%.  Spółdzielnia przerobiła 250,75 tys. litrów mleka, co stanowi 6,9% więcej niż rok wcześniej. W przypadku produkcji największą dynamikę uzyskano w produkcji serów. Nowa warzelnia pracuje na 100% wydajności. Udało się również zwiększyć skup mleka o 6,3%. Spółdzielnia przerobiła 250,75 tys. litrów mleka, co stanowi 6,9% więcej niż rok wcześniej.

OSM Włoszczowa się rozwija 

Mleczarnia stawia na rozwój. W ubiegłym roku na inwestycje wydano 25,8 mln zł. Zakupiono krajalnice Weber, pakowaczki Mutivac, linię pakującą w kubki Trepko, linię wirująco-pasteryzującą, stację mycia, kocioł twarożkarski. Zmodernizowano również maszyny. Przyszłość OSM Włoszczowa zapowiada się obiecująco. Już teraz strategia mleczarni zakłada wzrost sprzedaży na poziomie 10 % rocznie.

Czytaj także: Mleko – jak wpływa na nasz organizm? Co się dzieje, gdy mamy za mało mleka w diecie? Ekspert wyjaśnia

forummleczarskie.pl/fot.pixabay.com