PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / OSM Piątnica wchodzi w segment roślinny. To kolejny gracz na tym rynku

OSM Piątnica wchodzi w segment roślinny. To kolejny gracz na tym rynku

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-01-11 18:00:00
OSM Piątnica

Debiut OSM Piątnica nie jest pierwszym ani ostatnim takim przedsięwzięciem na wzrostowym rynku produktów dla osób zmniejszających spożycie wyrobów odzwierzęcych.

Wcześniej w segment ten zainwestowała mleczarnia Łowicz (OSM) z marką Bez Deka Mleka, Grupa Polmlek (marka Nutri Vege), firmy Magda (marka PlantOn) oraz Hochland Polska (marka Simply V). Piątnica debiutuje z produktami owsianymi i sojowymi. Na rynku wciąż nie ma zapowiadanych w swoim czasie produktów roślinnych z mleczarni Mlekpol (SM).

OSM Piątnica wchodzi na stale segment roślinny

Jak podaje OSM Piątnica, rosnąca popularnośćOSM Piatnica 02 żywności pochodzenia roślinnego, a zwłaszcza roślinnych zamienników mleka, jest obecnie jednym z przewodnich trendów konsumenckich.

Nowe napoje roślinne z Piątnicy cechuje prosty skład. Dzięki wykorzystaniu naturalnych składników wyróżniają się delikatnie słodkim smakiem (bez dodatku cukru) oraz idealną konsystencją zbliżoną do mleka krowiego.

Napoje roślinne z Piątnicy dostępne są w rozpoznawalnej butelce z uchem, a znaleźć można je tam, gdzie pozostałe produkty marki, czyli w lodówce.

Serek Wiejski pojawił się w Polsce dzięki Piątnicy

Po raz pierwszy Serek Wiejski pojawił się w Polsce w 1992 roku dzięki OSM Piątnica, która wprowadziła na nasz rynek ten innowacyjny produkt i nadal pozostaje jego największym producentem. Klasyczny Serek Wiejski z Piątnicy to delikatne ziarna twarożku zanurzone w słodkiej śmietance.

Obecnie OSM posiada w ofercie także inne warianty tego produktu, takie jak: Serek Wiejski z dodatkiem szczypiorku, Serek Wiejski lekki, BIO i wersja bez laktozy. Są też Serki Wiejskie z dodatkiem owoców – z jagodami, malinami i żurawiną, truskawkami, a także z ananasem czy brzoskwinią.

Na wyjątkową uwagę zasługuje Serek Wiejski wysokobiałkowy, który zawiera aż 28 g białka w opakowaniu i jest doskonałą propozycją dla osób żyjących aktywnie, uprawiających różne sporty. Niezależnie od wariantu, sekret wyśmienitego serka tkwi w najwyższej jakości składnikach, które zapewniają znakomity smak i wyjątkową sprężystość ziarenek.

Czytaj też: Mlekovita wygrywa w ważnym rankingu. Kolejny sukces lidera rynku

forummleczarskie.pl/fot.Twitter