PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / Najmniejsza krowa świata jest tak popularna, że ludzie łamią prawo, by ją zobaczyć

Najmniejsza krowa świata jest tak popularna, że ludzie łamią prawo, by ją zobaczyć

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-07-09 16:30:17
Najmniejsza krowa świata

Tysiące mieszkańców Bangladeszu zdecydowało się złamać restrykcje przeciwepidemiczne, aby tylko zobaczyć i zrobić sobie zdjęcie z Rani. Rani to – według jej właścicieli – najmniejsza krowa świata. Żyje na farmie niedaleko Dhaki.

Najmniejsza krowa świata

23-miesięczna krowa rasy Bhutti ma 51 cm wysokości, 66 cm długości i waży 26 kg. Odkąd jej zdjęcia pojawiły się w banglijskich mediach, stała się sensacją. Choć transport publiczny w kraju został zawieszony z powodu epidemii Covid-19, tłumy udają się - przede wszystkim rikszami - na farmę Charigram położoną 30 km od stolicy.najmniejsza krowa swiata rani

Zdaniem właścicieli, Rani jest 10 cm niższa od obecnej oficjalnej rekordzistki, Manikyam, krowy żyjącej w indyjskim stanie Kerala.

Najmniejsza krowa świata trafi do Księgi Rekordów Guinnessa?

Hasan Howlander z farmy, gdzie mieszka Rani, zapewnia, że organizacja prowadząca Księgę Rekordów Guinnessa obiecała obejrzeć zwierzę w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Powiedział też, że w ciągu zaledwie trzech dni, gospodarstwo odwiedziło ponad 15 tys. osób. "Większość chce sobie zrobić z Rani selfie. Szczerze mówiąc, mamy dość" – dodał.

Czytaj także: Najcięższa wiśnia na świecie! Ile waży ten gigantyczny owoc?

Pozostałe krowy żyjące na farmie są dwukrotnie większe niż Rani. Szef miejscowej służby weterynaryjnej wyjaśnił AFP, że Rani jest wynikiem chowu wsobnego, czyli kojarzenia zwierząt spokrewnionych ze sobą, oraz że jest mało prawdopodobne, by krowa mogła jeszcze urosnąć. Namawia też właścicieli do ograniczenia liczby odwiedzających farmę. "Tyle ludzi może sprowadzić choroby, które zagrożą zdrowiu Rani" – zaznaczył weterynarz.