PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / Mlekpol: Konsumenci znów poszukują innowacyjnych produktów

Mlekpol: Konsumenci znów poszukują innowacyjnych produktów

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-06-22 13:00:00
Mlekpol

Jak tłumaczy Małgorzata Cebelińska, Dyrektor Handlu mleczarni Mlekpol (SM), w trakcie epidemii COVID-19 konsumenci decydowali się głównie na zakup produktów sprawdzonych oraz niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego też pierwszych kwartałach poprzedniego roku segment tzw. produktów przyjemnościowych odnotował spadek zainteresowania wśród konsumentów.

Mlekpol miało pewne problemy

Jak dodaje Dyrektor Handlu mleczarni Mlekpol, sytuacja jednak wraca powoli do normy.

Na rynku wyraźnie widać, że konsumenci poszukują nowych i innowacyjnych produktów, które zostały wytworzone na bazie prostych i zdrowych składników, bez zbędnych dodatków. Chętnie korzystają z propozycji, które realizują ich potrzeby dbania o zdrowie i dobre samopoczucie. Dlatego detaliści powinni poszukiwać ofert spełniających te oczekiwania.

– mówi.

Równie istotna jest atrakcyjna szata graficzna opakowania, która sprawi, że produkt będzie lepiej widoczny na półce oraz przyciągnie uwagę kupujących. Ważny jest również właściwy dobór dodatków smakowych, który ułatwi podbicie serc współczesnych konsumentów, którzy chcą eksperymentować i są coraz bardziej świadomi. Jeśli produkt spełnia ich oczekiwania, nie oszczędzają na zakupach, chętnie sprawiają sobie i najbliższym te drobne przyjemności. Dlatego tej wiosny zdecydowaliśmy się na wprowadzenie na rynek produktu, w którym tradycja idzie w parze z nowoczesnością – deser z maślanką.

– wskazuje Dyrektor Handlu mleczarni Mlekpol (SM).

Czytaj też: Produkty mleczne – większy eksport mleka i śmietany

Mlekopol oferuje nowe produkty

Jak dodaje Dyrektor Handlu mleczarni MlekpolMlekpol 02, mleczarnia stawia na nowe i innowacyjne produkty mleczarskie, które są coraz chętniej wybierane przez konsumentów.

Nowość aż w 60% składa się z maślanki powstającej z najlepszego polskiego mleka, co nadaje jej prawdziwie naturalny smak oraz bardzo charakterystyczną, aksamitną i gęstą konsystencję. Deser został zamknięty w okrągłych kolorowych kubeczkach o pojemnościach 170 g, które przyciągają uwagę kusząco brzmiącymi i oryginalnymi smakami: nata de coco, tarta cytrynowa oraz muffinka jagodowa. Ta nowość od SM Mlekpol jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy w przekąsce szukają czegoś więcej niż tylko zaspokojenia głodu. Ta propozycja została stworzona z myślą o zdrowym deserze, ponieważ jest pyszny i zawiera żywe kultury bakterii fermentacji mlekowej.

– dodała Małgorzata Cebelińska, Dyrektor Handlu firmy Mlekpol (SM).

forummleczarskie.pl/fot.mlekpol/fot.wikimedia