PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / Mleko za ponad 20 złotych? Producent: Posiada ekscytujące właściwości

Mleko za ponad 20 złotych? Producent: Posiada ekscytujące właściwości

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-07-31 19:01:05
Mleko

Firma z Monachium oferuje mleko o szczególnie wysokiej zawartości witaminy D3, które kosztuje od 2,66 € do 5,95 € za litr - w zależności od zamówionej ilości. Producent reklamuje, że jest to „pierwsze na świecie mleko o ekscytujących właściwościach”.

Mleko bogate w witaminę D

Według producenta, Milch kristalle GmbH, sekret mleka dDrei tkwi w specjalnej koncepcji hodowli krów mlecznych. Wiosną i latem zwierzęta powinny „wygrzewać się na słońcu” na pastwisku. Jesienią i zimą w stodole emitowane będzie specjalne „ światło organiczne ”, które „w ciągu dnia naśladuje naturalne pełne spektrum barw światła słonecznego”. Producent reklamuje, że jest to „pierwsze na świecie mleko o ekscytujących właściwościach” i wyjaśnia dalej:

W wyniku tego, a szczególnie wysokiej jakości żywienia mieszankami traw i ziół, które zawierają aminokwas tryptofan i dużą ilość »zielonego białka« w postaci lucerny i koniczyny, krowy trzykrotnie mleczne same są bogate w witaminy D w swoim ciele. Oznacza to, że szklanka 250 mililitrów zawiera do 5 mikrogramów witaminy D, a zatem pokrywa referencyjną ilość dziennego spożycia osoby dorosłej.

Firma produkcyjna dba o to, aby reklama produktu nie obiecywała żadnych konkretnych korzyści zdrowotnych. Komunikat prasowy mówi tylko, że mleko zawiera wysoką zawartość witaminy D3, która wspomaga normalne funkcjonowanie układu odpornościowego, kości, zębów, tworzenie krwi. Mleko powinno „w naturalny sposób pomóc złagodzić niedobór witaminy D w Niemczech i uczynić ludzi bardziej produktywnymi iw pełni wykorzystać prewencyjny potencjał witaminy D”.

Szczepan Wójcik: Unijni i krajowi politycy idą ramię ramię z lewackimi organizacjami antyhodowlanymi

Mleko za 5 euro – niewiele konkretów

O ile producent nie obiecuje, że mleko będzie Mlekomiało zbawienny wpływ na zdrowie, obiecuje jednak „lepszą hodowlę zwierząt” i „sprawiedliwą płatność” dla hodowców bydła mlecznego. Według strony producenta „lepsza hodowla zwierząt” oznacza wyłączne trzymanie w kojcu, przestrzeń „pół boiska do piłki nożnej na jedno zwierzę”, instalację opatentowanego systemu oświetlenia, a także „zapewnienie szybkiego dalszego rozwoju w kierunku maksymalnego komfortu zwierząt (dobrostanu zwierząt) poza określonymi prawnie warunkami bytowymi. Stan zdrowia zwierząt musi być sprawdzany przez właściwy urząd weterynaryjny.

Ponadto w paszach producent stosuje regionalną zielonkę wolną od GMO. Jeśli chodzi o płaconą cenę producenta, na stronie internetowej producenta czytamy:

dDrei wspiera inicjatywy na rzecz dobrostanu zwierząt i godziwe wynagrodzenie dla dostawców mleka. Gospodarstwa ekologiczne otrzymują dodatkową dopłatę za mleko.

 

Według producenta wszystkie uczestniczące w programie gospodarstwa muszą zobowiązać się do tworzenia łąk kwitnących na swoich terenach.

Mleko można zamówić na producenta stronie internetowej. Zestaw 12 opakowań Tetra Paks o pojemności 250 ml kosztuje 17,85 €, z abonamentem (dostawa co tydzień lub do co ósmego tygodnia) 16,07 €. Zestaw z 8 opakowaniami po jednym litrze kosztuje 23,60 € lub 21,24 € w ramach abonamentu. Litr konwencjonalnego mleka pod marką własną z dużego sklepu spożywczego kosztuje obecnie znacznie mniej niż jedno euro.

agrarheute.com/fot.dDrei/fot.pixabay


Stres cieplny – jak zapobiegać i łagodzić jego skutki? 

Autor: Tomasz Racki 2022-06-23 20:00:00

Duńskie mleczarnie zwiększyły eksport serów na odległe rynki

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-21 22:00:00

Producenci mleka alarmują. "Straty liczone będą w miliardach"

Autor: Tomasz Racki 2022-06-21 15:04:00

BULT SMOGOWICZE