PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / Mleczarski gigant Saputo kupuje firmy z sektora wegańskiego i białkowego

Mleczarski gigant Saputo kupuje firmy z sektora wegańskiego i białkowego

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-06-02 06:00:00
Mleczarski gigant

Mleczarski gigant Saputo jest spółką prywatną o rocznych obrotach około 9 miliardów euro (po przeliczeniu z dolara kanadyjskiego). Firma ogłosiła dwa strategiczne przejęcia o wartości 187 milionów dolarów kandadyjskich (około 126 milionów euro). Pierwsze przejęcie dotyczy firmy Bute Island Foods, producenta alternatyw serowych dla rynku detalicznego i gastronomicznego pod wegańską marką Sheese. Firma jest zlokalizowana na wyspie Isle of Bute i zatrudnia 180 osób.

Mleczarski gigant Saputo zobowiązał się do wspierania inicjatyw lokalnej społeczności

Naszym zobowiązaniem jest sprostać zmieniającym się wymaganiom naszych klientów i konsumentów. Ta inwestycja stanowi ważny kamień milowy, który pozwoli nam przyspieszyć nasz wzrost w tym obszarze na całym świecie, stawiając innowacje na czele naszych priorytetów” – powiedział Lino A. Saputo, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Saputo.

Wspierając społeczności, w których działa, mleczarski gigant Saputo zobowiązał się dodatkowo przeznaczyć ponad 5 milionów dolarów kanadyjskich w ciągu pięciu lat na wspieranie lokalnych inicjatyw społeczności Bute Island. Zaangażowanie społeczne jest ważne dla Saputo, który stara się inwestować 1 procent swoich zysków przed opodatkowaniem każdego roku w programy i organizacje społeczne promujące zdrowy styl życia.

Czytaj też: Fonterra rozpoczyna nowy sezon z rekordowymi cenami mleka!

Mleczarski gigant Saputo jest jednym z dziesięciu największych przetwórców mleka na świecie

Drugą inwestycją Saputo jest nabycie zakładuMleczarski gigant 02 w Reedsburgu od firmy Wisconsin Specialty Protein. Zakład ten, zlokalizowany w stanie Wisconsin (USA), produkuje składniki o wartości dodanej tj. serwatka kozia, organiczna laktoza i inne proszki mleczne. Firma zatrudnia 40 osób.

Mleczarski gigant Saputo to kanadyjska firma mleczarska z siedzibą w Montrealu , założona w 1954 roku przez rodzinę Saputo. Saputo produkuje, sprzedaje i dystrybuuje szeroką gamę produktów mleczarskich, w tym ser, płynne mleko, mleko i śmietankę o przedłużonym okresie przydatności do spożycia , produkty hodowlane i składniki mleczne. Jest jednym z dziesięciu największych przetwórców mleka na świecie. Po rozwoju w swoim rodzinnym regionie Quebec , firma rozwinęła się głównie poprzez fuzje i przejęcia . Jej produkty są sprzedawane w ponad 40 krajach na całym świecie.

Mleczarski gigant Saputo jest jednym z dziesięciu największych przetwórców mleka na świecie, wiodącym producentem sera i przetwórcą płynnego mleka i śmietany w Kanadzie, największym przetwórcą mleka w Australii i drugim co do wielkości w Argentynie. W USA Saputo jest jednym z trzech największych producentów serów i jednym z największych producentów produktów mlecznych o przedłużonym okresie przydatności do spożycia. W Wielkiej Brytanii Saputo jest największym producentem markowych serów i czołowym producentem produktów mlecznych do smarowania.

forummleczarskie.pl/fot.Twitter


Autor: Sebastian Wroniewski

Ceny bydła w Niemczech gwałtownie spadły. Korekta cen byków


Autor: Świat Rolnika

Mleko na światowych rynkach, czyli posiedzenie Obserwatorium Rynku Mleka


Autor: Świat Rolnika

Rekordowa krowa na Ukrainie! Daje gigantyczne ilości mleka


BULT SMOGOWICZE