PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / Mleczarnia Radomsko zamknęła 10 nierentownych sklepów

Mleczarnia Radomsko zamknęła 10 nierentownych sklepów

Autor: Świat Rolnika 2022-08-16 09:00:00
Mleczarnia Radomsko

Mleczarnia Radomsko ograniczyła liczbę swoich sklepów, likwidując placówki nieprzynoszące zysku. Zamknięto aż 10 obiektów.

Nie ulega wątpliwości, że zarządzanie zakładem takim jak Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku nie należy do najłatwiejszych i wymaga czasem podejmowania stanowych decyzji. Jedną z nich była likwidacja 10 sklepów własnych, które nie przynosiły mleczarni oczekiwanych zysków.

6 na 10 zamkniętych sklepów znajdowało się w Łodzi

Mleczarnia Radomsko na brak rynku zbytu bynajmniej nie może narzekać. Produkowane przez nią produkty przeznaczone są na eksport, a także zaopatrują potrzeby polskich konsumentów. Istniejąca od 1936 roku Spółdzielnia dostarcza towary do polskich hurtowni i sieci. W jej posiadaniu znajdują się także własne hurtownie, w liczbie pięciu. W 2021 roku mleczarnia prowadziła handel swoimi wytworami również za pośrednictwem 28 zakładowych sklepów. Stanowi to o 10 placówek handlowych mniej niż w roku 2020. Skąd ta zmiana?

Zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Radomiu doszedł do wniosku, że nie warto dłużej inwestować w nierentowne sklepy. A, jak się okazało, placówek nieprzynoszących zysku było sporo. Decyzją zarządu, zlikwidowane zostały drobne pojedyncze punkty handlowe w Częstochowie, Płocku, Pabianicach i radomskim biurowcu firmy. Najwięcej sklepów zniknęło z mapy Łodzi. W stolicy województwa łódzkiego zamknięto bowiem aż 6 placówek należących do Mleczarni.

Mleczarnia Radomsko nadal ma się dobrze

Likwidacja wspomnianych dziesięciu sklepów nie wyrządziła wielkich szkód. Co prawda przychody z hurtowni spadły o 17% po zamknięciu placówek, ale Mleczarnia Radomsko uważa to za dobry wynik i jest zadowolona z decyzji. Warto zaznaczyć, że liczba hurtowni pozostaje niezmienna.

Aby skupić się na pozytywnych stronach zmian, należy wspomnieć o pozostałych sklepach zakładowych będących w posiadaniu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Radomsku. Nadal prowadzi ona handel przez punkty w Łodzi, Zgierzu, Pabianicach, Kutnie, Ozorkowie, Radomiu, Gostyninie, Piotrkowie Trybunalskim, Płocku, Częstochowie oraz oczywiście w Radomsku.

Wśród wyrobów Mleczarni należy wymienić poza mlekiem serki naturalne i smakowe, twarogi, kefiry, desery mleczne, jogurty naturalne, śmietany oraz maślanki. Zakład produkuje także mleko z korkiem i słomką na potrzeby szkół.

Czytaj również:Rolnik i pracownicy mleczarni z zarzutami. W tle spora łapówka

Forummleczarskie /fot.pixabay