PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / Grupa Lactalis przejmuje australijskiego producenta jogurtów

Grupa Lactalis przejmuje australijskiego producenta jogurtów

Autor: Emilia Gromczak 2022-05-31 23:00:00
Lactalis

Grupa Lactalis to najwyższa jakość produktów na rynku i jedna z najlepiej rozpoznawanych marek produktów mleczarskich. 

Francuski międzynarodowy koncern mleczarski należący do rodziny Besnier z siedzibą w Laval, Mayenne we Francji kupuje australijskiego producenta jogurtów. Przejmowana firma to Jalna Dairy Foods, która do tej pory była ulubioną marką w milionach australijskich domów, a także za granicą.

Australijski producent jogurtów zmieni właściciela

Forum mleczarskie donosi, że Grupa Lactalis kupuje firmę Jalna Dairy Foods. Jest to jeden z największych australijskich producentów jogurtów. Grupa Lactalis zdecydowała się nabyć markę jogurtów Jalna, farmę mleczarską w stanie Victoria i zakład przetwórczy w Melbourne. Lactalis Australia (poprzednio Parmalat Australia) jest obecny na rynku australijskim z asortymentem mleka, serów pleśniowych, podpuszczkowych, masła, mozzarelli, fety, serów typu hallumi i napojów fermentowanych.

Na stronie firmy Jalna można przeczytać historię poczatków przedsiębiorstwa jogurtowego. Jak się okazuja korzenie firmy sięgają 1959 r, kiedy Simon Goldman, polsko-żydowski imigrant, zaczął robić jogurt tradycyjną metodą garnków, którą przywiózł ze sobą z Europy. Dwadzieścia lat później ta mała wiktoriańska firma mleczarska została kupiona przez lokalną rodzinę, która była zdeterminowana, aby pozostać wiernym wartościom Jalna. W tamtym czasie zespół składał się zaledwie z 12 osób, ale z pomocą kilku ekspertów w dziedzinie mleczarstwa i praktycznego podejścia ten mały zespół doprowadził do perfekcji sztukę konsekwentnego wytwarzania czystego jogurtu w garnkach o najwyższym możliwym standardzie i czystości. Szybko ustalili, że ta autentyczna metoda wytwarzania jogurtów wymaga użycia wyłącznie czystych, świeżych składników, takich jak lokalne mleko pełne i świeża śmietana. Innymi słowy, kiedy dobre rzeczy trafiają do garnków, wychodzi dobry jogurt.

Grupa Lactalis

Grupa Lactalis

Lactalis oprócz tak znanych marek jak President i Galbani, oferuje produkty marek lokalnych Paul’s, Vaalia, Lemnos, Breaka, Oak oraz aprmalat Professional dla HoReCa. Oferuje najwyższą jakość produktów na rynku i jest jedną z najlepiej rozpoznawanych marek produktów mleczarskich.

Przejęcie australijskiego producenta jogurtów umożliwi rozwój sprzedaży poprzez znane marki i umocni pozycję lidera firmy Lactalis Australia na rynku lokalnym. Obrót roczny prejmownej firmy to 130 mln AUD czyli ok. 86 mln euro.

Czytaj też: Mlekpol zainwestuje w produkcję mleka UHT

ja;na.com.au/forummleczarskie.pl/fot.pixabay.com


Stres cieplny – jak zapobiegać i łagodzić jego skutki? 

Autor: Tomasz Racki 2022-06-23 20:00:00

Duńskie mleczarnie zwiększyły eksport serów na odległe rynki

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-21 22:00:00

Producenci mleka alarmują. "Straty liczone będą w miliardach"

Autor: Tomasz Racki 2022-06-21 15:04:00

BULT SMOGOWICZE