PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / Eksport wołowiny z USA zbliża się do poziomu 1 miliard dol miesięcznie

Eksport wołowiny z USA zbliża się do poziomu 1 miliard dol miesięcznie

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-09-21 06:00:00
Eksport wołowiny

Eksport wołowiny amerykańskiej zbliża się do poziomu 1 miliarda dolarów miesięcznie, ponieważ lipiec ustanowił nowy rekord w branży. W ciągu pierwszych 7 miesięcy 2021 roku eksport amerykańskiej wołowiny wzrósł o 18 procent rok do roku do 822 830 ton, a wartość wzrosła o 30 procent do 5,58 miliarda. W porównaniu z tempem ustalonym w 2018 roku, rekordowym w eksporcie wołowiny z USA, dostawy wzrosły o 6 procent pod względem wielkości i 17 procent pod względem wartości.

Eksport wołowiny z USA w lipcu osiągnął rekord branżowy

Eksport wołowiny w lipcu był naprawdę wyjątkowy, zwłaszcza biorąc pod uwagę wyzwania związane z COVID-19, które wciąż wpływają na globalny catering, a także bieżące przeszkody związane z wysyłką i logistyką. Popyt detaliczny nadal jest ogromny, o czym świadczy nowy rekord kosztów wołowiny

– powiedział prezes i dyrektor generalny USMEF Dan Holstrom.

Japonia, Korea Południowa i Tajwan były głównymi odbiorcami amerykańskiej wołowiny w lipcu i nawet jeśli wolumeny były stosunkowo stabilne w porównaniu z ubiegłym rokiem, ceny wzrosły.

Ponadto eksport wołowiny do Chin nadal wykazywał imponujący wzrost, a dostawy osiągnęły rekordowe 18 021 ton w lipcu, o wartości 150,5 miliona dolarów. W lipcu eksport do Chin wzrósł o około 1000 procent w stosunku do ubiegłego roku, zarówno pod względem wielkości (99.022 ton), jak i wartości (773 miliony dolarów). Wołowina amerykańska stanowiła 5 procent całkowitego importu do Chin, a Stany Zjednoczone są obecnie głównym dostawcą wołowiny ze zwierząt karmionych zbożem do Chin.

Czytaj też: Światowy rynek wołowiny odczuł skutki argentyńskich ograniczeń

Eksport wołowiny – Nowa Zelandia planuje zwiększyć dostawy do Chin!

Pomimo tego, że Brazylia jest największymEksport wolowiny 025 na świecie eksporterem wołowiny i głównym dostawcą na rynek chiński, Brazylia boryka się z niedoborem bydła. Prawie połowa wszystkich brazylijskich zakładów przetwórstwa wołowiny jest obecnie tymczasowo zamknięta, również z powodu słabego popytu krajowego i recesji. Spadek przerobu bydła w Brazylii był nieoczekiwany. Prognozy USDA na 2021 rok przewidują dalszy wzrost produkcji brazylijskiej wołowiny, ale obecnie uważa się to za mało prawdopodobne, podobnie jak dalszy wzrost eksportu.

Brazylia jest największym eksporterem wołowiny na świecie, a popyt na wołowinę w Chinach gwałtownie wzrósł w 2020 roku. Eksport wołowiny z Brazylii do Chin wzrósł o 112 procent rok do roku, a kraj odpowiadał za 40 procent wszystkich dostaw. Świadczy o tym również gwałtowny wzrost cen bydła w Brazylii, które podwoiły się w ciągu ostatnich 18 miesięcy

– powiedziała Rachel Agnew.

Australia, która odpowiadała za 12 procent chińskiego importu wołowiny w 2020 roku, również wciąż podnosi się z wysokiego wskaźnika uboju spowodowanego suszą w latach 2019 i 2020. Jednocześnie Argentyna, kolejny duży dostawca wołowiny do Chin, rozważa ograniczenie lub zakończenie eksportu. przez co najmniej miesiąc, aby obniżyć inflację na rynku krajowym.

Dlatego pani Agnew uważa, że ​​pozycja Nowej Zelandii jest idealna do zwiększenia jej udziału w chińskim rynku wołowiny.

Prawdziwą możliwością jest to, że nasz eksport wołowiny trafi na rynek światowy, na którym brakuje tego mięsa. Chiny prawdopodobnie będą również konkurować z USA pod względem importu wołowiny, a gdy zdobędziesz taką konkurencję, uzyskasz wyższe ceny. Nową Zelandię dotknęły globalne zakłócenia w dostawach, braki w kontenerach i magazynach, a także z powodu wysokiego kursu dolara nowozelandzkiego. Koszty wysyłki prawie się podwoiły, a łańcuch dostaw nie może pokryć wszystkich kosztów, więc płyną one do eksporterów, podczas gdy wysoki dolar nowozelandzki również stwarza pewne problemy. Wyższe ceny wołowiny pomogą to zrównoważyć i złagodzić wpływ tych przeszkód na rynek

– wyjaśniła Agnew.

meatinfo.ru/fot.Pixabay


Autor: Świat Rolnika

Padłe zwierzęta w gospodarstwie. Niemiecki rolnik maltretował bydło


Autor: Emilia Gromczak

Poznaj najważniejsze systemy opasania bydła i ich charakterystykę


Autor: Świat Rolnika

Rasa bydła Salers (SL): Najstarsza francuska rasa średnia


BULT SMOGOWICZE