PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / Eksport amerykańskiej wołowiny przekroczył 1 miliard dolarów

Eksport amerykańskiej wołowiny przekroczył 1 miliard dolarów

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-10-12 15:01:24
Eksport amerykańskiej wołowiny

Amerykańska wołowina ustanowiła w sierpniu nowy rekord eksportu, po raz pierwszy przekraczając granicę 1 miliarda dolarów, podała Federacja Eksportu Mięsa Stanów Zjednoczonych (USMEF). Sierpniowy eksport amerykańskiej wołowiny wyniósł 132 577 ton, o 21% więcej niż rok wcześniej.

Eksport amerykańskiej wołowiny w sierpniu

Od stycznia do sierpnia eksport amerykańskiej wołowiny wzrósł o 18% rok do roku do 955 407 ton, a wartość wzrosła o 34% do 6,62 mld dolarów. Eksport wołowiny również wzrósł o 6% pod względem wolumenu i 20% pod względem wartości, w porównaniu z rekordowym tempem ustanowionym w 2018 roku.

Sierpniowe wyniki eksportu będą imponujące w każdych okolicznościach, ale osiągnięcie tych liczb, pomimo wszystkich przeszkód związanych z COVID-19 w kraju i za granicą, jest naprawdę imponujące. Wyraźnie przekroczenie granicy 1 miliarda dolarów w ciągu jednego miesiąca jest kamieniem milowym dla amerykańskiej wołowiny.

Japonia, Korea Południowa, Chiny, Meksyk i Ameryka Środkowa były głównymi odbiorcami amerykańskiej wołowiny w sierpniu.

Michał Kołodziejczak (AgroUnia): PiS nie jest reprezentantem polskiej wsi

Eksport amerykańskiej wołowiny wzrósł w lipcu o 45%

Lipcowy eksport amerykańskiej wołowiny naEksport amerykanskiej wolowiny główne rynki azjatyckie w Japonii, Korei Południowej i na Tajwanie był stosunkowo stabilny w porównaniu z ubiegłym rokiem, ale po znacznie wyższych cenach. Wzrost eksportu był napędzany przez rekordowe dostawy do Chin i gwałtowne odbicie na rynkach półkuli zachodniej sprzed roku.

Od stycznia do lipca eksport wołowiny wzrósł o 18% rok do roku do 822 830 ton, a wartość wzrosła o 30% do 5,58 mld dolarów. W porównaniu z tempem ustalonym w 2018 r., rekordowym roku dla eksportu wołowiny z USA, dostawy wzrosły o 6% pod względem wielkości i 17% pod względem wartości.

Jak tłumaczy prezes i dyrektor generalny USMEF Dan Halstrom, eksport wołowiny radził sobie latem naprawdę całkiem dobrze, z kolejnym rekordem wartości w lipcu. Takie dane dają dobre rokowania na przyszłość, szczególnie w tym trudnym okresie pandemii koronawirusa, która mocno wpływa na sektor rolno-spożywczy na świecie.

meatinfo.ru/fot.pixabay