PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / Chiny tworzą prawdziwy fenomen przemysłu mleczarskiego

Chiny tworzą prawdziwy fenomen przemysłu mleczarskiego

Autor: Świat Rolnika 2022-07-18 23:00:00
Chiny

Chiny oficjalnie dokonały otwarcia Globalnego Parku Przemysłowego Inteligentnego Wytwarzania Yili Future Intelligence and Health Valley.

Chińczycy wynoszą mleczarstwo na najwyższy poziom stosując światowej klasy inteligentny sprzęt. W lipcu do użytku weszły cztery duże projekty, w tym baza do produkcji mleka płynnego, baza do produkcji mleka w proszku, Chilechuan Ecological Intelligent Pasture oraz Yili Intelligent Manufacturing Experience Center.

Chiny budują „Mleczarską Dolinę Krzemową”

Chińskie mleczarstwo stawia na inteligentny sprzęt i nowoczesne technologie. 12 lipca oficjalnie otwarto Globalny Park Przemysłowy Inteligentnego Wytwarzania Yili Future Intelligence and Health Valley. W ten sposób do użytku weszły baza do produkcji mleka płynnego, baza do produkcji mleka w proszku, Chilechuan Ecological Intelligent Pasture oraz Yili Intelligent Manufacturing Experience Center. Yili chce stworzyć region, który będzie służył jako globalne centrum przemysłu mleczarskiego i zdrowotnego.

Yili Intelligent Manufacturing Experience Center mieści pierwsze na świecie kino 5D do wycieczek przemysłowych, gdzie odwiedzającym pokazywane są filmy wykonane przy użyciu zaawansowanych technologii dźwięku i światła, które prezentują inteligentny proces produkcji płynnego mleka i mleka w proszku. 

Chiny mleczarstwo

Internet rzeczy i sztuczna inteligencja w mleczarstwie

Chiny tworząc „Mleczarską Dolinę Krzemową” stawia na inteligentny sprzęt i w pełni wykorzystują wiodące technologie, takie jak internet rzeczy i sztuczna inteligencja. Baza produkcyjna mleka płynnego zajmuje powierzchnię około 60 ha i wykorzystuje wiodący na świecie sprzęt cyfrowy, który może zapewnić bezobsługową, przejrzystą, wydajną i identyfikowalną produkcję. Może przetworzyć 6500 ton świeżego mleka dziennie, co może zaspokoić dzienne zapotrzebowanie megamiasta. Co ciekawe, Dolina jest także domem dla sześciu krajowych platform, w tym Krajowego Centrum Innowacji Technologicznych dla Mleczarstwa oraz Krajowego Centrum Metrologii i Testowania Produktów Mleczarskich.

Jak informuje Forum Mleczarskie, produkcja mleka w Chinach w 2022 r. ma wzrosnąć o 4,5% w porównaniu do 2021 r. Według przewidywań amerykańskiego Departamentu ds. Rolnictwa (USDA) w 2022 r. produkcja surowego mleka w tym państwie osiągnie aż 39,65 mln ton.

Przeczytaj również: Produkcja mleka wzrośnie w Chinach o 3 procent w 2022 roku

forummleczarskie.pl/fot.pixabay.com