PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / Byk hodowlany został zlicytowany na aukcji za 54 tysiące euro

Byk hodowlany został zlicytowany na aukcji za 54 tysiące euro

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-11-15 17:00:00
Byk

Na targu bydła hodowlanego w Bawarii cztery stacje inseminacji toczyły wojnę licytacyjną o byka hodowlanego. Byk został ostatecznie sprzedany jednej z nich za 54 000 euro.

Cztery stacje inseminacji wzajemnie podniosły cenę na aukcji. Kwota za jaką został wylicytowany robi wrażenie

– powiedział dyrektor hodowli.

Wylicytowany byk trafi do jednej ze stacji inseminacji

Jak poinformował Urząd ds. Wyżywienia, Rolnictwa i Lasów (ALEF) Abensberg-Landshut, na targu bydła hodowlanego Osterhofen w dystrykcie Deggendorf w Dolnej Bawarii wybuchła “wojna” przetargowa na byka hodowlanego .

Wylicytowany „Elegancki byk” ma prawie rok i „ogromnie się rozwinął”. Jest „formalnie bardzo poprawny”. Jego profil wartości hodowlanej został wyrównany na wysokim poziomie i nie ma słabych punktów.

Ogólna wartość hodowlana wynosi 136, a dodatkowo bardzo wysoko oceniane są innecechy ciała. Również tutaj dobrze wypadł „Christmas P*S”: buhaj miał wyjątkowo wysoką wartość hodowlaną wymion wynoszącą według ALEF 124.

Byk naturalnie bezrogi pochodzi z hodowli Weiß Manfred w Ebertsried w powiecie Regen w Bawarii. Jest najdroższym jak do tej pory sprzedanym zwierzęciem z tej hodowli.

Stacja inseminacji Bayern-Genetik z Kumhausen w powiecie Landshut ostatecznie zaoferowała najwyższą sumę za zwierzę wynoszącą 54 000 euro.

Należy podkreślić, że o ile końcowa suma robi wrażenie, tak z nasienia tych wyjątkowych byków może zrodzić się tysiące potomstwa. Niemieckim rekordzistą jest Tableau z nasienia którego zrodziło się 27 tysięcy sztuk potomstwa.

Czytaj też: Bawaria: Rzadki przypadek BSE wykryty u jednej z krów

agrarheute.com/fot.Pixabay