O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

06-09-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

FAO: Światowa produkcja mięsa wzrośnie do 346 milionów ton

Światowa produkcja mięsa

Przewiduje się, że światowa produkcja mięsa wzrośnie o 2,2% w 2021 r. do 346 mln ton, odzwierciedlając oczekiwane ożywienie produkcji mięsa w Chinach, ze znaczną ekspansją w Brazylii, Wietnamie, Stanach Zjednoczonych Ameryki i Unii Europejskiej. To częściowo zrekompensuje prawdopodobne cięcia produkcji w Australii, Filipinach i Argentynie.

Światowa produkcja mięsa wzrośnie

FAO przewiduje, że światowa produkcja mięsa wzrośnie o 2,2%. Oczekiwany wzrost produkcji mięsa w Chinach odzwierciedla prawdopodobny wzrost produkcji wszystkich rodzajów mięsa, zwłaszcza wieprzowiny, spowodowany dużymi inwestycjami w poprawę łańcuchów wartości mięsa i bezpieczeństwo biologiczne. Wydaje się, że szybkie wyjście z załamania produkcji spowodowanego przez ASF spodziewane jest również w Wietnamie.

Ekspansję produkcji w Europie i Ameryce Północnej wspiera także powoli odradzający się sektor gastronomiczny po szczepieniu populacji przeciwko COVID-19. Ponadto rządy w tych regionach zapewniają pomoc zwierzętom hodowlanym i starają się ustabilizować rynek.

Wręcz przeciwnie, produkcja mięsa w Australii prawdopodobnie spadnie z powodu silnego popytu na żywiec przy ożywieniu pogłowia, a w Argentynie – przy spadku pogłowia bydła.

W niektórych częściach Afryki, Azji, Ameryki Łacińskiej i Karaibów łańcuchy wartości mięsa pozostały napięte ze względu na ciągłe ograniczenia rynkowe spowodowane COVID-19, w połączeniu z rosnącymi cenami pasz, ograniczonymi pogłowiami bydła i suszą.

 Rynek mleczarski – aktualna sytuacja w Polsce i na świecie

Światowa produkcja mięsa wzrośnie, ale handel nie

O ile światowa produkcja mięsa zanotuje wzrost, o tyle w przypadkuSwiatowa produkcja miesa handlu mięsem eksperci przewidują stagnację. Światowy handel produktami mięsnymi w 2021 roku ma wynieść 42 mln ton, tj. prawie bez zmian od 2020 roku. Oczekuje się, że ekspansja handlu wołowiną i drobiem zostanie prawie całkowicie zrekompensowana prawdopodobnym spadkiem handlu wieprzowiną i jagnięciną. Prognozuje się, że ​​siłą napędową światowego handlu mięsem będą Chiny, o łącznym wolumenie skupu mięsa ponad 11 mln ton, co spowodowane byłoby utrzymującym się niedoborem mięsa i popytem wewnętrznym na uzupełnienie rezerw strategicznych, pomimo wzrostu produkcja krajowa.

Międzynarodowe ceny mięsa wzrosły od stycznia do maja, odzwierciedlając silny popyt importowy, zwłaszcza z Azji Wschodniej i Bliskiego Wschodu, przy ograniczonym wzroście światowego eksportu, pomimo ożywienia w kluczowych regionach produkcyjnych.

meatinfo.ru/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023