O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

21-07-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Owce według prognoz będą w tym roku droższe na rynkach

Owce

W tym roku ceny za owce znacznie wzrosły w porównaniu z rokiem ubiegłym. Istnieje kilka czynników, które wpłynęły na wzrost cen za te zwierzęta.

Owce – marokańskie ceny wzrosły o 20-30 procent w ostatnich miesiącach

Przede wszystkim należy pamiętać, że Maroko wychodzi z kilkuletniej suszy. A kto mówi o suszy, mówi o wzroście cen paszy dla zwierząt. Ale nie to, ponieważ mniej liczne obszary uprawne również cierpią z powodu suszy, konieczne jest importowanie większej ilości surowców na arenie międzynarodowej. A na rynkach międzynarodowych surowce rolne wzrosły dopiero w ostatnich latach, w szczególności z powodu pandemii koronawirusa.

Ponadto, jeśli chodzi o cenę za owce, mówimy o wzroście od 20 do 30 procent, a niektóre źródła podają, że ceny wynoszą 2800, a nawet 3300 dirhamów za zwierzę. W każdym razie jest to trend wzrostowy, który pojawia się tu i tam, nawet jeśli nic nie jest zamrożone i rynek może wrócić do normy.

Czytaj też: Mięsni hegemoni zasilają swoim kapitałem obiecujące start-upy

Owce – podaż w dużej mierze pokrywa popyt w Maroku

W przeddzień święta Eid Al Adha marokańskieOwce 022 Ministerstwo Rolnictwa, Rybołówstwa Morskiego, Rozwoju Wsi oraz Gospodarki Wodnej i Lasów ocenia prognozowaną sytuację podaży na rynek zwierząt przeznaczonych do uboju na ofiarę Eid oraz stan stada(owce i kozy) w porozumieniu z profesjonalistami z branży mięsa czerwonego.

Jeśli chodzi o stan zdrowotny stada krajowego, jest on generalnie zadowalający dzięki nieustannym wysiłkom Krajowego Urzędu Bezpieczeństwa Sanitarnego Produktów Żywnościowych (ONSSA) w zakresie stałego monitorowania stanu zdrowotnego stada krajowego. ochrony przed zakaźnymi chorobami zwierząt, w ścisłej współpracy z upoważnionymi lekarzami weterynarii, specjalistami w sektorze czerwonego mięsa i władzami lokalnymi.

Owce i kozy skorzystały podczas sezonu 2020-2021 z kilku środków, a w tym przypadku MAPMDREF wdrożył różne programy:

  • Zaopatrzenie rynku w paszę dla zwierząt gospodarskich w wystarczającej ilości i w i jakości, co poprawiło wydajność zootechniczną stada, osiągając wskaźnik wykotów na poziomie 90 procent i niską śmiertelność zwierząt;
  • Program identyfikacji owiec i kóz uruchomiony 15 kwietnia 2021 roku.

Należy zauważyć, że Krajowy Urząd Bezpieczeństwa Sanitarnego Produktów Żywnościowych (ONSSA) nadzoruje operację identyfikacji, którą prowadzą Międzyzawodowa Federacja Czerwonego Mięsa (FIVIAR) oraz Krajowe Stowarzyszenie Owiec i Kóz (ANOC).

agrimaroc.ma/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023