O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

16-07-2020

Autor: Magdalena Szymczyk

Hodowla ślimaków – podstawowe czynniki rentowności biznesu

Hodowla ślimaków

Hodowla ślimaków nie jest zajęciem wymagającym wiele uwagi, czasu i przestrzeni, a sprzedaż mięczaków może zapewnić wysoki zysk, wynoszący nawet do 60 tys. zł. Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę, by biznes był opłacalny?

Hodowla ślimaków – opłacalność hodowli

Osoby, chcące rozpocząć przygodę z hodowlą ślimaków zawsze zadają sobie na początku podstawowe pytanie – jaka jest opłacalność takiej hodowli? Jak przekonuje prezes Stowarzyszenia Hodowców Ślimaków Ukrainy ProSnail oraz właściciel hodowli ślimaków Kyrylo Oliynyk, każdy przypadek należy rozpatrzeć indywidualnie, a rozkręcenie takiego biznesu zależy od wielu czynników. Ekspert zwraca uwagę, że w procesie hodowli ślimaków na każdym jej etapie wykorzystywana jest wyłącznie praca ręczna, dlatego koszty związane z wynagrodzeniem są istotnym czynnikiem wpływającym na rentowność tej działalności. W prowadzeniu hodowli mogą sprawdzić się zarówno wynajęci pracownicy, czy rodzina, która będzie w stanie utrzymać własne gospodarstwo.

Hodowla ślimaków – podstawowe czynniki rentowności biznesu

Innym z czynników jest wielkość pola pod hodowlę oraz skala gospodarstwa. Im większa objętość hodowla ślimakow bizneswyhodowanego ślimaka, tym większy zysk, a koszty utrzymania są zmniejszone na kilogram uprawianej rośliny.

Eksperci z branży zwracają uwagę, by jeszcze przed otwarciem farmy znaleźć wiarygodnego nabywcę ślimaka, który zagwarantuje zakup zbiorów. Istnieją także pewne działania, które mogą znacznie zwiększyć rentowność gospodarstwa takie jak: wycieczki i degustacje po gospodarstwie, sprzedaż gotowych półproduktów, sprzedaż kawioru ślimaka, szkolenia i inne.

Tetyana Szewczenko, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Hodowców Ślimaków Ukrainy ProSnail i współwłaścicielka hodowli ślimaków doradza, by przed rozpoczęciem hodowli ślimaków przejść wysokiej jakości szkolenie i skonsultować się z doświadczonym rolnikiem, aby obliczyć możliwe koszty i korzyści, a także optymalny schemat pracy.

Czytaj także: Brazylijska wieprzowina nadal podbija zagraniczne rynki

agravery.com/MS/Fot. Pixabay

swiatrolnika.info 2023