O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

02-03-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Hodowcy królików tiumeńskich w odpowiedzi na mróz zwiększają hodowlę

Hodowcy królików

Hodowcy królików tiumeńskich chcą zwiększyć liczebności hodowanych królików. Wszystko przez mrozy i zwiększone zapotrzebowanie na energię. Hodowcy chcą pokryć zwiększone wydatki na surowce energetyczne, między innymi kosztem rezerw wewnętrznych. W tym celu przeszkolono specjalistów i stworzono własne laboratorium, które pozwolą na ustalenie hodowli i lepszą kontrolę liczebności królików. To z kolei, według naszych obliczeń, da w najbliższym czasie szansę na zwiększenie pogłowia. - wyjaśnia Nikołaj Stiepanow, dyrektor generalny jedynego kompleksu hodowlanego królików w Uralskim Okręgu Federalnym „Roshchinsky” (wieś Gorkowka)

Hodowcy królików zwiększają hodowlę

Poprawa efektywności energetycznej stała się jednym z głównych kierunków rozwoju i modernizacji przedsiębiorstw rolniczych w regionie Tiumeń. W odpowiedzi na mróz hodowcy królików tiumeńskich zwiększają hodowlę.

Według Valery Gerasimova, zastępcy szefa kompleksu rolno-przemysłowego regionu Tiumeń, zużycie energii we wszystkich dużych branżach znacznie wzrosło tej zimy:

Wszystkie nasze przedsiębiorstwa zwracały uwagę na poprawę efektywności energetycznej, ponieważ wpływa to bezpośrednio na koszty produkcji, ale zimna pogoda wprowadziła własne korekty. Ten sam kompleks TyumenAgro, który wkrótce uruchomi kolejną szklarnię, zużywa tyle samo gazu, co jeden mały obszar na południu regionu Tiumeń. W tak trudnych warunkach różnorodne innowacje pomagają lokalnym producentom rolnym prezentować się przyzwoicie na rynku spożywczym - od modernizacji przedsiębiorstw po prace hodowlane i tworzenie wyspecjalizowanych miejsc sprzedaży.

Lockdown – co przedsiębiorcy mogą zrobić by dochodzić swoich praw?

Hodowcy królików chcą zrekompensować koszty

Metody te hodowcy królików stosują nie tylko Hodowcy krolikoww dużych zakładach, ale także w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Musimy pokryć zwiększone wydatki na surowce energetyczne, między innymi kosztem rezerw wewnętrznych. Mamy do tego podstawę. Przeszkoliliśmy specjalistów, stworzyliśmy własne laboratorium, które pozwoli nam na ustalenie hodowli i lepszą kontrolę liczebności królików. To z kolei, według naszych obliczeń, da w najbliższym czasie szansę na zwiększenie pogłowia. Teraz, gdy miesięcznie produkujemy 4 tony mięsa, będziemy dążyć do tego, aby ta liczba wzrosła do sześciu ton.

– mówi Nikołaj Stiepanow, dyrektor generalny jedynego kompleksu hodowlanego królików w Uralskim Okręgu Federalnym „Roshchinsky” (wieś Gorkowka).

meatinfo.ru/fot.pxhere

swiatrolnika.info 2023