O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

11-02-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Podaż bydła w Australii zmniejsza się, ale produkcja się utrzyma

Podaż bydła

Oczekuje się, że odbudowa stada zmniejszy podaż bydła w Australii, ale jednocześnie krajowa produkcja wołowiny pozostanie na niezmienionym poziomie 2,1 miliona ton, powiedział MLA. Ponieważ przewiduje się, że przyrost masy wzrośnie o 3,2% w porównaniu z poziomem z 2020 r., również eksport wołowiny może wzrosnąć w tym roku o 2% do 1,1 mln ton. Przewiduje się, że eksport żywca spadnie o 9% do 960 000 sztuk.

Podaż bydła w Australii zmniejsza się

Australian Livestock Association (MLA) przewiduje ograniczoną podaż bydła na rynku, ponieważ producenci próbują odbudować swoje stada. Pogłowie bydła spadło do 24,6 mln w 2020 r. - najniższego poziomu od początku lat 90. - w wyniku przedłużającej się, dotkliwej suszy. W 2021 roku MLA spodziewa się 2% wzrostu krajowego stada.

Stephen Bignell, menedżer ds. Wywiadu rynkowego MLA, powiedział, że rok 2021 będzie nową granicą dla australijskiego rynku bydła w obliczu cięć inwentarza żywego, rekordowo wysokich cen i prób wyjścia z pandemii COVID-19 na światowym rynku.

Oczekuje się, że podaż bydła spadnie w 2021 r., ponieważ producenci zatrzymają więcej zasobów hodowlanych, aby odbudować swoje stada. Preferencje producentów w zakresie trzymania młodego bydła zamiast wprowadzania go na rynek cielęciny są już widoczne. W ciągu pierwszych kilku tygodni 2021 r. wskaźniki inwentarza żywego i uboju spadły w porównaniu z rokiem ubiegłym. W miarę jak odbudowa stada nabiera tempa, zakładając ponadprzeciętne opady na początku 2021 r., przewiduje się, że całkowity ubój dorosłego bydła spadnie o 3% z poziomu z 2020 r. do 6,9 mln - najniższy wynik od 25 lat.

– powiedział.

Nie drzwiami, to oknem wprowadzana jest piątka dla zwierząt. Komentuje Stefan Krajewski (PSL)Podaz bydla

Podaż bydła mniejsza, ale produkcja stabilna

Jednak nie tylko podaż bydła spadnie. W drugiej połowie roku przewiduje się także spadek uboju krów o 47%, jednak produkcja wołowiny pozostanie na stałym poziomie w 2020 r., osiągając 2,1 mln ton masy tuszy. Ponieważ przewiduje się, że przyrost masy wzrośnie o 3,2% w porównaniu z poziomem z 2020 r., do średnio 301,3 kg na głowę, również eksport wołowiny może wzrosnąć w tym roku o 2% do 1,1 mln ton.

W 2020 roku COVID-19 wpłynął na popyt na wołowinę na kluczowych rynkach ze względu na globalne spowolnienie działalności gastronomicznej i problemy z dostępem do rynku. Przewiduje się, że w 2021 r. globalny wzrost PKB wyniesie 5%, co powinno doprowadzić do ożywienia światowego popytu na wołowinę.

– powiedział Bignell.

Przewiduje się, że eksport żywca spadnie o 9% do 960 000 sztuk.

meatinfo.ru/fot.pxhere

swiatrolnika.info 2023