Hodowla

Fundacja Viva! tryumfuje! 3 miesiące bezwzględnego więzienia za zabijanie karpi! Zobacz, czego domagają się dla 60-latka internauci!

 

Trzy miesiące, bo zamiast najpierw ogłuszyć karpie, 60-letni rolnik gilotynował je, tak jak robiono to od lat w Polsce. Wyrok adekwatny do czynu? Zapytajmy, ilu polityków czy biznesmanów skazano ostatnio na karę bezwzględnego pozbawienia wolności? #wolnesady...

 

"Na afisze powrócił znowu słynny sprzedawca karpi z Krotoszyna, który kładł rybę na gilotynie i ucinał jej łeb. Akcja trwająca dwie sekundy na sztukę, ale według Fundacji Viva! mająca znamiona rybobójstwa ze szczególnym okrucieństwem, po donosie Vivy do "proroka" jest procedowana z dużą gorliwością"

 

- pisaliśmy niedawno o sprawie sprzedawcy z Krotoszyna. Dzisiaj zapadł wyrok w jego sprawie, a Fundację Viva! reprezentowała znajoma Patryka Jakiego, mec. Katarzyna Topczewska.

 

Czytaj także: Rybobójca trafi przed sąd. Prokuratura domaga się surowej kary dla sprzedawcy karpi. Puenta absurdów wigilijnych

 

"1 taki wyrok w Polsce! 3 miesiące więzienia za znęcanie się nad karpiami! Dziś w Sądzie Rejonowym w Krotoszynie zapadł precedensowy wyrok: sąd ukarał Wojciecha Cz. za gilotynowanie nieogłuszonych ryb na targowisku w Krotoszynie karą bezwzględnego pozbawienia wolności za znęcanie się nad karpiami ze szczególnym okrucieństwem. Oprócz tego sąd nakazał także wypłacenie 1000 zł nawiązki na TOZ w Krotoszynie i zasądził pokrycie kosztów zastępstwa procesowego na rzecz Fundacji Viva, która była w tej sprawie oskarżycielem posiłkowym oraz zadecydował o przepadku gilotyny, którą mężczyzna zabijał karpie. Wyrok nie jest prawomocny"

 

- tryumfowała Fundacja Viva! na swoim profilu facebookowym.

 

60-letni rolnik, Wojciech Cz. w grudniu ubiegłego roku zamiast ogłuszać ryby pałką, na żywca obcinał im głowy gilotyną. Śmierć od pałki legalna, śmierć dłuższa o kilka sekund - nielegalna i penalizowana bez "zawiasów" karą bezwzględnego pozbawienia wolności.

 

Rolnik wyszedł z sądu zdziwiony... Nie wie czy będzie się odwoływał. Nie wie co się dzieje. Sprzedawał karpie. Idzie do więzienia. Teraz warto usiąść przed wyszukiwarką Google.pl i wbić następujące słowa klucze: sąd uniewinnił polityka. Poczytacie Państwo kogo uniewinniają sądy, a kogo skazują na bezwzględne więzienie.

 

A co myślą niektórzy internauci i czego domagają się dla 60-letniego rolnika. Warto przeczytać... Marietta Mariecia wie najlepiej:

 

marietta

 

Robert Wyrostkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

fot. Fundacja Viva!/FB

 

 


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.