Logo Świat Rolnika


Hodowla

Polacy przeciwni zakazowi hodowli zwierząt futerkowych

Instytut Badań Społecznych i Rynkowych IBRiS przeprowadził dla "Super Expressu" sondaż, z którego wynika, że ponad połowa Polaków sprzeciwia się forsowanemu przez Prawo i Sprawiedliwość zakazowi hodowli zwierząt futerkowych.

Wyniki badania są dość jednoznaczne. Z wyników badań opinii publicznej wynika, że obywatele są przeciwni wprowadzeniu całkowitego zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Takiego zdania jest aż 53,4 proc. ankietowanych. Za zakazem opowiedziało się jedynie 33,3 respondentów. Z kolei 13,3 proc. Polaków nie potrafiło wskazać żadnej odpowiedzi.

Pomimo dużej przewagi głosów opowiadających się za całkowitym zakazem hodowli, Prawo i Sprawiedliwość nadal dąży do zamknięcia ferm futerkowych. Aż 60 proc. ankietowanych przyznało jednak, że należy podwyższyć standardy warunków na fermach. Na razie projekt zakazujący hodowli zwierząt futerkowych utknął w sejmowej komisji.

dorzeczy.pl, se.pl /siem/Fot. Facebook enorka.info

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.