Talk icon

Informacje

29-08-2020

Autor: Sebastian Wroniewski

Handel mięsem – Stany Zjednoczone zmieniają swoje prognozy

Handel mięsem

Handel mięsem na światowych rynkach jest niepewny. Stany Zjednoczone zrewidowały swoje prognozy. Według ekspertów eksport wołowiny zmniejszy się, ale wzrośnie sprzedaż wieprzowiny i drobiu. Coraz większy wpływ na rozwój handlu światowego i ceny surowego mięsa na świecie ma popyt na mięso wszystkich rodzajów w Państwie Środka. Potrzeba importu jest potęgowana przez fakt, że produkcja wieprzowiny w Chinach spada z powodu środków zwalczania ASF, jagnięciny i wołowiny.

Handel mięsem – USA rewiduje prognozy

Obecna niepewność na światowym rynku mięsa zmusza Stany Zjednoczone do rewizji prognoz jeśli chodzi o handel mięsem. Według Derrella Peela, eksperta z Oklahoma State University, oczekuje się, że sektor wołowiny zmniejszy eksport, podczas gdy eksport wieprzowiny i kurczaka wzrośnie.

Eksport wołowiny spadł o 7,6% od stycznia do czerwca, po spadku o 33% rok do roku w czerwcu i podobnym spadku w maju. Japonia pozostaje największym rynkiem eksportowym dla amerykańskiej wołowiny, a dostawy wzrosły o 5,6% rok do roku w pierwszej połowie 2020 roku. Jest to jednak następstwem spadku o 20,7% w czerwcu i 23,6% rok do roku w maju.

– zauważa ekspert.

Handel mięsem z Koreą Południową zajmuje drugie miejsce, ale eksport w tym kierunku spadł o 7,4% rok do roku, po dwucyfrowych miesięcznych spadkach w kwietniu, maju i czerwcu. W Meksyku, trzecim co do wielkości rynku w ostatnich latach, dostawy spadały co miesiąc i spadły o 66, 9% w drugim kwartale, co czyni Meksyk czwartym co do wielkości rynkiem eksportowym wołowiny z ogólnym spadkiem o 37,7% w stosunku do zeszłego roku.

Zatrucie solą kuchenną u świń – jak rozpoznać i jak leczyć?

Handel mięsem z ChinamiHandel miesem

Z drugiej strony handel mięsem wieprzowym i drobiowym jest wspierany przez silny popyt ze strony Chin. Eksport wieprzowiny w czerwcu wzrósł o 27,4% rok do roku, na czele ze wzrostem eksportu wieprzowiny do Chin aż o 335,6% rok do roku. Eksport brojlerów wzrósł o 4,2% rok do roku w 2020 roku, a najnowsze dane za czerwiec pokazują, że wysyłki były o 1,1% mniejsze niż rok temu.

Popyt na mięso wszystkich rodzajów w Państwie Środka ma coraz większy wpływ na rozwój handlu światowego i ceny surowego mięsa na świecie. Potrzeba importu jest potęgowana przez fakt, że produkcja wieprzowiny w Chinach spada z powodu środków zwalczania ASF, jagnięciny i wołowiny. Oczekuje się, że czynniki te w ciągu całego roku będą miały bezpośredni wpływ na handel mięsem z Chinami. Taka sytuacja wpłynie zarówno na wzrost cen na rynku światowym, jak i na strukturę importu mięsa do innych krajów azjatyckich.

meatinfo.ru/fot.publicdomainpictures/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023