Gminy mogą jeszcze zdobyć granty na szkolenia z kompetencji cyfrowych

Już 23 gminy z woj. łódzkiego i kujawsko-pomorskiego skorzystały z grantów na realizację mikroprojektów szkoleniowych z zakresu podnoszenia kompetencji cyfrowych. Nabór do 8. edycji konkursu grantowego „Gmina na czasie” realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej trwa do 10 lutego. Uczestnicy szkoleń realizowanych w ramach projektu „Gmina na czasie” dowiedzą się, m.in. jak bezpiecznie korzystać z e-administracji, bankowości elektronicznej, systemów transakcyjnych czy mediów społecznościowych oraz jak prowadzić własny biznes w sieci. Szkolenia obejmują m.in. takie zagadnienia, jak: rodzic w Internecie, mój biznes w sieci, moje finanse i transakcje w sieci, działam w sieciach społecznościowych, tworzę własną stronę internetową, czy kultura w sieci oraz rolnik w sieci.
Które gminy mogą ubiegać się o granty na realizację szkoleń?
W ramach projektu „Gmina na czasie” gminy wiejskie, miejsko-wiejskie oraz miasta z województwa łódzkiego i województwa kujawsko-pomorskiego, mogą ubiegać się o granty na realizację na swoim terenie mikroprojektów szkoleniowych, skierowanych do osób w wieku 25 lat i powyżej, w tym również osób niepełnosprawnych. Do tej pory w konkursie przyznano 23 granty na łączną kwotę blisko 2 mln złotych. Szkoleniami zostanie objęte blisko 3500 osób.
Gminy mogą być na czasie
Celem projektu „Gmina na czasie” jest podniesienie i rozwinięcie kompetencji cyfrowych dorosłych mieszkańców terenów wiejskich i małych miast. Dofinansowanie wynosi 100% kosztów mikroprojektu i można je przeznaczyć zarówno na koszty związane z samą organizacją szkolenia (promocja, catering, honoraria instruktorów), jak również na koszty zakupu sprzętu komputerowego.
Czytaj także: Opłata reprograficzna zostanie rozszerzona? To pogłębi wykluczenie cyfrowe. Silnie odczuje to wieś
Nabór wniosków do ósmej edycji konkursu trwa do 10 lutego 2021 roku. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.gminanaczasie.pl
Projekt „Gmina na czasie” realizowany jest ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś priorytetowa III. Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 szkolenie na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.
EFRWP/fot. pixabay