Finanse

Kiedy pan Ferrari obraził pana Lamborghiniego, z traktorów powstały auta legendy!


Ta historia zaskakuje największych fanów  motoryzacji. Każdy z nich zna prestiż zarówno Lamborghini jak i Ferrari. Nie byłoby zapewne ani jednego, ani drugiego, gdyby nie pewna kłótnia i wyśmiewanie rolnictwa i traktorów.


Rodzice Ferruccio Elio Arturo Lamborghini (1916-1993) byli rolnikami. Syn wolał jednak dłubać w traktorach na gospodarstwie i optymalizować ich osiągi. W czasie wojny trafił do brytyjskiej niewoli i dalej zajmował się mechanizacją. Po powrocie do Włoch otworzył garaż i zaczął naprawiać, a potem budowac traktory (firma Lamborghini Trattori) oraz urządzenia mechaniczne pomocne w pracach w rolnictwie. Był geniuszem w tym, co robił.


Pewnego razu nurtował go problem sprzęgła w jego prywatnym aucie marki Ferrari. Z zapytaniami dotarł do drugiej włoskiej legendy. Spotkanie z Enzo Ferrarim nie wyjaśniło kwestii sprzęgła, ale doprowadziło do spięcia pomiędzy dwoma specjalistami. Lamborghini wściekł się, ponieważ nie dość, że długo czekał na "audiencję", to jeszcze nie otrzymał fachowych wyjaśnień technicznych.


„Twoje samochody to śmieci!”


- rzucił temperamentny Włoch.


„Lamborghini, ponieważ jeździsz traktorem, nigdy nie nauczysz się obchodzić właściwie z Ferrari”


- odburknął zirytowany Enzo Ferrari i nazwał Lamborginiego wieśniakiem.


Lamborghini postanowił, że lata 60. to czas nie tylko na traktory, ale także na auta, oczywiście lepsze od Ferrari. Te ostatnie czując oddech rywalizacji na plecach doskonaliły się i tak oto obie marki osiągnęły dla wielu swoich fanów ideał? Lamborghini w 1963 r. założył Automobili Lamborghini i zaczął produkcję samochodów, produkacja traktorów także trwa do dzisiaj!


A co z obrażalskimi legendami? Po sprzeczce o sprzęgło nie doszło do happy endu. Jak wspominał po latach Lamborghini, pan Enzo Ferrari już nigdy do niego się nie odezwał, a obrażony rolnik stworzył do dzisiaj podziwiane cuda, zwłaszcza za przestrzeń, wyposażenie, styl i prędkość. Oczywiście, nie mniej zwolenników ma Ferrari, jak to w moroyzacji.

 

Lamborghini wybierały i wybierają często gwiazdy, takie jak David Beckham, Nicolas Cage, Simon Cowell, Shaquille O'Neal, Sylvester Stallone, George Clooney, Rod Steward,Tina Turner czy Missy Elliot.


Robert Wyrostkiewicz
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.