Finanse

Jarosław Kaczyński załatwił 30 tys. zł na schronisko dla zwierząt. Celestynów potrzebował tych pieniędzy

Po aferze podsłuchowej z Jarosławem Kaczyńskim, prezes PiS zdążył usłyszeć już pierwsze "przepraszam", po tym, jak wysłał oponentom pierwsze wezwania przedsądowe.

 

"Portal Gazeta.pl przeprasza pana Jarosława Kaczyńskiego za to, że w dniu 29 stycznia 2019 r. w jednym z artykułów napisaliśmy przez pomyłkę, że Jarosław Kaczyński jest podejrzany o popełnienie przestępstwa"

 

- napisano po tym, jak Kaczyński wystosował żądanie przeprosin do polityków Platformy Obywatelskiej, Ryszarda Petru oraz wydawnictwa "Agora".

 

Jak informuje wp.pl "Jarosław Kaczyński zapowiadał w piątek, że chce też od spółki Agora wpłacenia na schronisko w Celestynowie 30 tys. zł."

 

Na portalu nie poinformowano, czy pieniędzy z wydawnictwa "Gazety Wyborczej" faktycznie trafią do potrzebujących pomocy zwierząt, ale można przypuszczać, że tak właśnie się stanie.

 

Kaczyński domaga się przeprosin za inwektywy i informacje, jakoby był podejrzany o popełnienie przestępstwa itp. przy sprawie nieruchomości przy ul. Srebrna w Warszawie.

 

Prezes PiS zażądał od Agory 30 tys. zł na zwierzęta i 10 tys. zł od Ryszarda Petru na hospicjum dla dzieci.

Schronisko w Celestynowie jest uznanym schronikiem prozwierzęcym, w odróżnieniu od wielu podobnych inicjatyw pseudo-ekologicznych i pseudo-prozwierzęcych.

 

Daria Plewa
Redaktor Naczelny serwisu SwiatRolnik.info
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DP/wp.pl/TT Beata Mazurek

 


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.