Finanse

Sprzedaż nowych ciągników. Nowy król na tronie!

Dotychczasowy comiesięczny lider sprzedaży ciągników New Holland musiał w październiku ustąpić z tronu. Dość wyraźnie przegrał z Johnem Deere.

Według danych Agritrac.pl w październiku wydano 217 tablic rejestracyjnych dla ciągników z jeleniem w logo. Przełożyło się to na 28-procentowy udział w rynku.

New Holland, który comiesięcznie wygrywał klasyfikację sprzedaży tym razem musiał zadowolić się drugim miejscem i całkiem pokaźną stratą do lidera - wydziały komunikacji wydały 126 tablic rejestracyjnych do traktorów marki należącej do grupy Fiata (16 procent udziału w rynku).

Najniższy stopień podium należy do CASE IH (69 rejestracji, 9 procent rynku), na dalszych miejscach znalazły się: Zetor (67 rejestracji), Kubota (62 rejestracje) oraz Deutz-Fahr (57 rejestracji).

Całościowa sprzedaż w październiku wyniosła 784 sztuki i była wyższa o 153 sztuki niż we wrześniu (wzrost o 24 procent).

Agritrac.pl/Fot. Lutz-Bohn/CC-BY-SA 2.0/flickr.com

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.