Finanse

Sprzedaż traktorów w sierpniu: New Holland wraca na tron

Sprzedaż nowych ciągników rolnych wyniosła w sierpniu 2018 roku 690 sztuk. Liderem rankingów tradycyjnie został New Holland.

Klienci zarejestrowali w sierpniu 144 sztuki nowych traktorów z portfolio grupy Fiata (21 procent udziału w rynku). Na drugim miejscu znalazł się John Deere ze sprzedażą na poziomie 127 sztuk (18 procent udziału w rynku).

Po pierwszych dziesięciu dniach sierpnia liderem był producent "Jelonków" i wydawało się, że New Holland, pierwszy raz od dłuższego czasu, może zostać zdetronizowany. Na koniec miesiąca na tron wróciła jednak włoska firma, pokazując konkurencji plecy.

Na podium znalazł się jeszcze Zetor z 10-procentowym udziałem w rynku i liczbą 71 rejestracji. Dalsze miejsca zajęły: Case IH (63 rejestracje), Deutz-Fahr (59 rejestracji) oraz Kubota (57 rejestracji). 

W porównaniu do lipca rynek skurczył się o 16 procent (127 sztuk), zaś w stosunku do sierpnia roku ubiegłego o 12 procent (95 sztuk).


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


M.O./Agritrac.pl/Fot. New Holland

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.