< powrót do światrolnika.info
Europejska Inicjatywa Obywatelska

Chrońmy dziedzictwo obszarów wiejskich, bezpieczeństwo żywnościowe
i dostawy żywności w UE

Inicjatywa to zdroworozsądkowa odpowiedź na antyrolnicze inicjatywy próbujące ograniczać europejskie rolnictwo.
Celem inicjatywy jest wsparcie społeczności wiejskich i produkujących żywność w UE oraz ich źródeł utrzymania.
Naszym celem jest pozyskanie co najmniej 1 miliona zweryfikowanych podpisów poparcia.

Inicjatywa

"Chrońmy dziedzictwo obszarów wiejskich, bezpieczeństwo żywnościowe i dostawy żywności w UE"

Czym jest inicjatywa?

Nowa inicjatywa jest postrzegana jako zdroworozsądkowa odpowiedź na antyrolnicze inicjatywy organizacji próbujących ograniczać europejskie rolnictwo. Celem inicjatywy jest wsparcie społeczności wiejskich i produkujących żywność w UE oraz ich źródeł utrzymania. Organizatorzy wzywają do ponownego zaangażowania UE w promowanie dziedzictwa regionalnego, zrównoważonego wzrostu na obszarach wiejskich i podnoszenia poziomu życia na wsi, aby zapewnić długowieczność społeczności produkujących żywność w UE. Zwracają się też o promowanie praktyk i działań związanych z pracą na obszarach wiejskich, które są podstawą społeczności wiejskich, oraz o poszanowanie tradycyjnego rzemiosła, a także uznanie bezpieczeństwa żywnościowego i materiałów do zaopatrzenia rolnictwa.

Co trzeba zrobić?

W ciągu roku europejska inicjatywa obywatelska musi zebrać co najmniej 1 milion deklaracji poparcia z co najmniej 7 różnych państw członkowskich. Komisja Europejska będzie zobligowana do zareagowania i podjęcia działań, w tym opracowania zmodernizowanego planu wzmocnienia regionów wiejskich i przemysłu. Planu, który wspiera edukację i turystykę dotyczącą dziedzictwa regionalnego.
PODPISZ PETYCJĘ!

Dlaczego to takie ważne?

,,UE musi szanować swoje społeczności wiejskie, ich dziedzictwo i wartości. Europa ma dumną tradycję wspierania swoich społeczności rolniczych i wiejskich oraz ich sposobu życia. A jednak nasze sektory wiejskie i osoby w nich pracujące stoją w obliczu rosnącej presji i malejących zachęt do kontynuowania działalności, co - jeśli nie podejmie się odpowiednich działań - doprowadzi do wymarcia niektórych z najbardziej fundamentalnych społeczności i wartości Europy. Pragniemy, aby UE promowała i wspierała zrównoważoną pod względem środowiskowym wiejską produkcję towarów, żywności i innych produktów rolnych w państwach członkowskich” - dodają organizatorzy.
farmer baner

Inicjatywę wspierają

Beger
Gosc1
Gosc2
Gosc3
Gosc4
Gosc5
Gosc6
Gosc7
Gosc8
Kubica
Malczewski
Obszanski
Sieta
Szmulewicz
rzemioslo
spolecznosc
produkcja rolna
rolnictwo
dziedzictwo
nasze wartosci
zrodlo utrzymania
obszary wiejskie
co bedziesz jadl
silne rolnictwo
zywnosc
Potrzebujesz informacji? Zadzwoń lub napisz! +48 535 526 626 biuro@instytutrolny.pl