Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro
Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro
Kaptan twitter swiatrolnika.info youtube swiatrolnika.info
Autor: Robert Wyrostkiewicz 23-10-2020 10:16:09

Piątka dla zwierząt nie dla psów! Wielki protest hodowców! NIEDZIELA

Piątka dla zwierząt

Piątka dla zwierząt uderza w hodowców kotów i psów rasowych. Ci ostatni nie zamierzają czekać z założonymi rękami. W niedzielę 25 października w 50 miastach Polski pod pozorem spaceru z psem zorganizują protest zgodny z reżimem sanitarnym w czasie pandemii. Zapowiadają, że jest to ostatnia pokojowa manifestacja.

Piątka dla zwierząt jest bezduszna dla psów

Definicja rasy psa podana w Piątce dla zwierząt za rasowe uznaje tylko psy z kręgu jedynej organizacji wymienionej w nowelizacji, czyli Związku Kynologicznego w Polsce (ZKwP) lub międzynarodowej organizacji, do której ten związek należy.

To absurd! To jedyne takie prawo na świecie! Tylko Włosi próbowali podobnego zabiegu, ale Unia Europejska wyrzuciła im takie dyskryminacyjne pomysły do śmietnika. Jeśli Piątka dla zwierząt wejdzie w życie, 350 tysięcy właścicieli psów, hodowców, ale też zwykłych posiadaczy, straci psy rasowe. Ich wilczury, buldogi, yorki, łajki następnego dnia po wejściu w życie Piątki dla zwierząt staną się kundlami. Tylko w Polsce! W Unii Europejskiej, Rosji, na Alasce, w Australii dalej będą rasowe, będą wygrywać konkursy na wystawach, zdobywać medale, puchary, ale w Polsce będą kundlami. Dlaczego? Bo ktoś w PiS wymyślił, że skoro jest jedna organizacja kynologiczna, której władze są zbliżone do PiS, to wszystkie inne organizacje można zniszczyć. To upartyjnienie kynologii i hodowli zwierząt towarzyszących, coś, co nie ma precedensu, chyba, że w czasach stalinizmu, kiedy też w Polsce obowiązywał jeden jedyny słuszny związek kynologiczny, zresztą ten sam, któremu monopol na kynologię oddaje Jarosław Kaczyński

– tłumaczy Piotr Kłosiński, prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego z Polskiej Rady Kynologicznej i członek międzynarodowej World Kennel Union.

Spotykamy się w niedzielę w całej Polsce. "W samo południe", żeby przypomnieć 1989 r. i możliwość zmiany władzy na samej górze. W Warszawie zbierzemy się 25 października w niedzielę pod Kolumną Zygmunta. Nasze hasło brzmi "Nie dla monopolu ZKwP!" Będziemy manifestowali do skutku, a jest to ostatnia pokojowa manifestacja

- dodaje lider kynologów.

Plan B hodowców na protest! Piątka dla zwierząt początkiem burzy na ulicach?

Hodowcy zapowiadają, że jeśli ich racje będą dalej przemilczane, uderzą zarówno w radykalnie zideologizowane organizacje prozwierzęce stojące za Piątką dla zwierząt jak i partię Jarosława Kaczyńskiego.

Jest jeszcze wyjście „b”, z którego mamy nadzieję, nie będziemy musieli korzystać. Jeśli będziemy zmuszeni, skorzystamy z planu awaryjnego i będziemy się śmiać z tych wszystkich zielonych pomidorów, czyli niedojrzałych czerwonych aktywistów prozwierzęcych, którzy nie mają z dobrostanem zwierząt nic wspólnego. Powołamy setki, tysiące inspektorów prozwierzęcych i będziemy nękać ich w domach, będziemy odwiedzać ich szemrane interesy i schroniska i stosować tę samą broń, której używają animalsi. Przyjdziemy też do Jarosława Kaczyńskiego sprawdzić dobrostan jego kotów, bo po zdjęciach można mieć podejrzenia o przetłuszczenie tych zwierząt. Oczywiście mówię to, by pokazać jaką bronią dysponują dzisiaj organizacje prozwierzęce, które orzekają swobodnie o dobrostanie zwierząt mimo, że pod mundurkami z napisem „Inspektor ds. zwierząt” kryje się np. 19-letnia Krystyna po hotelarstwie i 21-letni Adrian po administracji. Panie prezesie Kaczyński, proszę o takiej możliwości z naszej strony pamiętać!

– tłumaczy w rozmowie z SwiatRolnika.info Piotr Kłosiński z PPK.

PiS siłą forsuje Piątkę dla zwierząt. Koalicja Zjednoczonej Prawicy wisi na włosku, część posłów zawiesza się, wręcz wyrzuca. Ex minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski jest o krok od założenia nowego koła parlamentarnego z ex pisowców, którzy nie ugną się pod naciskiem prezesa w sprawie Piątki. Sondaże jednoznacznie, zarówno zamawiane z prawej i z lewej pokazują spójna tendencję. Partii rządzącej lecą punkty w dół. PiS traci. Trudno się dziwić. Przecież głosowali na niego rolnicy. To w nich uderza przede wszystkim Piątka dla zwierząt. Coraz więcej hodowców psów i kotów rasowych orientuje się, że Piątka to też zamach na ich hodowle i na ich zwierzęta. Jeśli tego szaleństwa nikt nie zatrzyma, zrobimy wszystko, by te tendencje sondażowe jedynie wzmocnić. Obiecuje to wszystkim politykom, którzy dzisiaj są etykietowani słowami „zdrajca wsi”, że my ten przekaz jedynie wzmocnimy i utrwalimy

– zapowiada prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego i dziękuje wszystkim, którzy poparli projekt "Zrzutka na obronę psów i kotów rasowych przed Piątką dla zwierząt!"Zrzutka na obronę psów i kotów rasowych przed Piątką dla zwierząt!"

Panie Grabiec i pseudo zielone pomidory. Piątka dla zwierząt odbije wam się czkawką!

Klosinski ppk piatka kaczynskiegoPoza PiS hodowcy zwierząt zapowiadają, że nie zapomną także posłom innych partii ich antyhodowlanej postawy w Sejmie i Senacie.

Mam jeden żal i tę osobę wymienię z nazwiska. Panie ministrze Janie Grabiec z Koalicji Obywatelskiej, kolego z Legionowa, nie potrafisz odebrać telefonu od trzech dni? Takie ważne sprawy dla Polski macie teraz, że nie ma czasu na rozmowę. Zagłosowałeś za Piątką dla zwierząt. Chcę ci tylko powiedzieć, co kryje się w przepisach dotyczących hodowców zwierząt towarzyszących, zwierząt rasowych. Jeśli myślicie, że po eskalacji pretensji do PiS, rolnicy i hodowcy ominą was, zapomną jak głosowaliście, to się mylicie. Jest jeszcze czas na rozmowę. Ale nie jest też tak, że na to nigdy nie jest za późno. Będzie za późnio za chwilę. W przyszłym tygodniu tzw. ustawa futerkowa będzie w Sejmie. Futerkowa z nazwy, bo zabija ona tysiące polskich hodowców zwierząt rasowych. Nie chcecie o tym posłuchać? Panie ministrze Grabiec, nie można się do Pana dodzwonić, ale ma pan do mnie numer telefonu. Jeśli uważa pan, że milczenie i nie poruszanie tematu jest najlepszą metodą, to się pan myli. Do zobaczenia wkrótce. Hodowcy tego wam nie zapomną, a byłby to PO-PiS do kwadratu

– uważa Piotr Kłosiński.

Pseudo zielone pomidory krzyczą na portalach internetowych, że ustawa zakaże im pomagania zwierzętom, że brak pierwotnych zapisów o bezkarności animalsów i uprawnieniach policyjnych dla nich, z możliwością wchodzenia na „blachę” stowarzyszenia na prywatne posesje, do prywatnych domów, by na bazie swojego widzi mi się zabierać zwierzęta, że to koniec świata dla nich

– mówi prezes PPK.

Przypominam wam, że ma powstać specjalna państwowa inspekcja, która ma sprawdzać dobrostan zwierząt, a nie będą tego robić nastoletni hipisi-wegetarianie z organizacji antyhodowlanych, to efekt wielu lat naszych zabiegów. Z takimi ludźmi jak Zbyszek Zieliński, Maria Sowińska, Urszula Gańko czy Ewa Pietralik od wielu lat wnioskowaliśmy o to we wszystkich możliwych instytucjach. Mówiąc krótko, bezkarność kartelu animalsów, który z jednej strony korzysta ze zidologizowanych wolontariuszy, a z drugiej, czerpie milionowe zyski z tzw. pomocy zwierzętom, musi się skończyć! Piątka dla zwierząt odbije się czkawkom wszystkim politykom i animalsom spod znaku cwaniactwa i zarabiania elektoratu i pieniędzy propagandą prozwierzęcą i realną dyskryminacją rolników i hodowców zwierząt

– puentuje.

Protest o nazwie "Specer z psem po Polsce" ma się odbyć w całej Polsce, w ok. 50 miastach, w „samo południe”, co kojarzyć się ma z wyborami z 1989 r. i słynnym plakatem „Solidarności”. W Warszawie hodowcy zwierząt i posiadacze psów rasowych spotkają się o 12.00 pod Kolumną Zygmunta. Będą domagać się rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim i wyrzucenia zapisu o monopolu ZKwP do sejmowego kosza. Ich zdaniem to ostatni pokojowy protest hodowców psów.

Kontakt do organizatora protestu: Piotr Kłosiński – tel. 501 053 683

Robert Wyrostkiewicz

fot. PPK/Pixabay.com - collage RW

 

 

 

Opublikował:
Robert Wyrostkiewicz
Author: Robert Wyrostkiewicz
O Autorze
Publicysta wSensie.pl i redaktor naczelny "Warszawskiego Wieczoru", "Białostockiego Wieczoru" i "Sokólskiego Wieczoru", wcześniej dziennikarz śledczy, informacyjny, reporter m.in. w "Warszawskiej Gazecie", Polskim Radiu Radio dla Ciebie, "Niedzieli", "Naszej Polsce", Fronda.pl czy Prawy.pl; redaktor Naczelny serwisu Archeolog.pl i publicysta pism archeologiczno-historycznych (m.in. "Odkrywca", "Zakazana Historia"). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i były wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Muzealnik, nieskończony archeolog i poszukiwacz skarbów...
Ostatnio opublikowane artykuły tego autora


Autor: Polska Agencja Prasowa 03-12-2021 10:00:34

Domki dla jeży stanęły w Nadleśnictwie Skierniewice

Nadleśnictwo Skierniewice (RDLP w Łodzi) zrealizowało projekt przyrodniczy, w efekcie którego postawiono domki dla jeży.

Prawdziwe osiedle dla jeży powstało w związku z zawartą umową darowizny z Firmą LOTTE Wedel sp. z o. o. w ramach konkursu „Wedel Od Serca”. Jeżyki będą teraz mogły bezpiecznie przespać nadchodzącą zimę. Cały obiekt znajduje się w punkcie edukacyjnym nadleśnictwa w leśnictwie Babsk i wspomagać będzie codzienne działania edukacji przyrodniczo-leśnej.

Domki dla jeży w leśnictwie Babsk

Osiedle wyposażone jest w konstrukcję stanowiącą schronienie dla jeży w okresie snu zimowego (wykonaną z prętów żebrowanych, siatki zgrzewanej oraz maty wiklinowej) oraz w drobną infrastrukturę turystyczno-edukacyjną: tablicę edukacyjną, drewnianą ławkę z oparciem, kosz na śmieci, domki dla jeży oraz figurki ogrodowe. Z zakupionych materiałów nadleśnictwo własnym potencjałem wykonało konstrukcję stanowiącą osiedle dla jeży.

Cały obiekt znajduje się w punkcie edukacyjnym nadleśnictwa w leśnictwie Babsk i wspomagać będzie codzienne działania edukacji przyrodniczo-leśnej.

Kraków też dba o jeże

Przypomnijmy, że również na terenie Akademii Domki dla jezy Babska Górniczo-Hutniczej w Krakowie powstało osiedle domków dla jeży. Inicjatorzy projektu przekonują, że los tych zwierząt nie jest im obojętny i dlatego zadbali o to, aby jeże miały gdzie bezpiecznie przezimować. Wejścia do domków zlokalizowane są na bocznych oraz tylnej ścianie budowli, tak aby zapewnić jak największą dostępność i bezpieczne przemieszczanie się zwierząt korytarzami.

Wejścia do domków zlokalizowane są na bocznych oraz tylnej ścianie budowli, tak aby zapewnić jak największą dostępność i bezpieczne przemieszczanie się zwierząt korytarzami.

,,To kompleksowe miejsce dla jeży, taki mały azyl. Zmieści się w nim dużo tych zwierząt" – powiedziała Czekaj-Kamińska z Działu Obsługi Uczelni, który zainicjował projekt.

Kiedy jeże potrzebują naszej pomocy?

• Zwierzę leży przy drodze i najprawdopodobniej uległo wypadkowi komunikacyjnemu.
• Jeż leży nieruchomo, nie reaguje na bodźce zwijaniem się w kulkę. Jest chłodny, ciężko oddychający, chwiejący się na łapkach, mający trudności w poruszaniu się, ranny wymaga interwencji.
• Jeżyk pogryziony przez psa, złapany w ogrodzenie, pułapkę lub wnyki, pocięty kosiarką, oparzony.
• Jeże, które wpadły w dół, zbiornika wodnego bez wyjścia.
• Bardzo małe jeże, których gniazdo jest splądrowane, zniszczone, a one same mogą być rozproszone w jego okolicy, często słabo reagują na bodźce (należy rozpatrzeć możliwość utraty matki).
• Jeż znaleziony w środku zimy.
• Jesienne sieroty: jeż, który przed zimą nie osiągnął 600 - 700 gramów nie ma szans na jej przeżycie bez naszej pomocy.

Jak pomóc jeżom w tym ciężkim dla nich okresie?

• Warto zostawić w ogródkach niezagospodarowane fragmenty.
• Pod ogrodzeniem można zostawić trochę wolnego miejsca, tak by jeże i nie tylko mogły do niego wchodzić (jeże żywią się ślimakami, więc na ich obecności skorzystają rośliny).
• Pozostawmy w swoim ogrodzie opadłe liście oraz gałęzie, to idealne miejsce na sen zimowy.
• Jeże dzięki liściom mają szansę zbudować swoje gniazdo i przetrwać zimę. Dlatego dobrze jest pozostawić lub przynajmniej ograniczyć usuwanie opadających liści w ogrodach, parkach, na trawnikach. Wypalanie pozostałości po jesiennych porządkach, może być zabójcze dla jeży, unikajmy tego.
• Walcząc z ogrodowymi szkodnikami, ślimakami zapominamy często, że wysypana substancja może być atrakcyjna również dla jeży, które niestety umierają w cierpieniu.
• W naszej strefie klimatycznej sen zimowy jeży trwa nawet 6 miesięcy. Zwierzęta, by przetrwać ten czas, muszą się gdzieś schronić. W naturalnych warunkach jeże szukają dużej sterty liści i gałęzi, usytuowanej w zacisznym, spokojnym miejscu. Chcąc pomóc jeżom, możemy przygotować dla nich domek, który będzie stanowił przytulne schronienie. Materiał na domki i ich wymoszczenie powinny być jak najbardziej naturalne ( bardziej słoma niż siano, bardziej twarde liście dębu, buku, grabu niż np. klonu).
• Wystawiona miska z wodą ważna jest przez cały rok. W czasie upałów może uratować życie. Jeże nie powinny pić mleka krowiego. Mleko jeży ma zupełnie inny jakościowy i ilościowy skład, którego nie można porównać ani do mleka krowiego krowim, kozim czy owczym, ani innego preparatu mlekopodobnego. Jeże nie tolerują laktozy, co oznacza, że nie tylko nie wytwarzają enzymu, który ją rozkłada, ale nadmierna ilość laktozy w ich jelitach powoduje tragiczne w skutkach konsekwencje ze śmiercią jeża włącznie.

Czytaj też: Jeże mają dziś swoje święto! Dziś dzień tego kolczastego drapieżnika

lasy.gov.pl/fot.LP,Kamil Czech


Autor: Emilia Gromczak 19-11-2021 18:30:09

Niedźwiedź wtargnął do sklepu, ale zamiast demolki zdezynfekował łapy

Do niecodziennej sytuacji doszło w Kalifornii. Niedźwiedź wtargnął do sklepu i o dziwo nie doszło do żadnej demolki. Zwierzę postanowiło zdezynfekować łapy.

Do internetu trafił film z niedźwiedziem w roli głównej. Misiek wszedł do sklepu 7-Eleven w Kalifornii, ale zamiast urządzić dziką demolkę, najpierw zdezynfekował łapy naciskając specjalny dozownik, a potem grzecznie stanął przy ladzie. Klienci sklepu byli w wielkim szoku. 

Niecodzienna sytuacja w Kalifornii

Do internetu trafił hit z niedźwiedziem w roli głównej. Do niecodziennej sytuacji doszło w Kalifornii. Zwierzę weszło do sklepu  7-Eleven w Kalifornii i zadziwiło wszystkich. Zamiast urządzić demolkę, zdezynfekował łapy naciskając specjalny dozownik, a potem grzecznie stanął przy ladzie.

Ten niedźwiedź po prostu wszedł z kulturą do środka, przytrzymał drzwi i zdezynfekował ręce, czego jeszcze chcecie?!niedźwiedź sklep

– piszą żartobliwie użytkownicy TikToka, gdzie trafił ostatni przebój internetu.

Niedźwiedź hitem internetu 

Film przedstawia niecodzienną sytuację, która miała miejsce w Kalifornii. Co ciekawe, ma już ponad osiem milionów wyświetleń. Na nagraniu widać, jak do sklepu 7-Eleven w Olympic Valley próbuje dostać się niedźwiedź. Na początku zainteresował się on kubłami na śmieci, ale szybko zrezygnował i zaczął wdzierać się do środka sklepu. Nagle widzimy krzycząca kobietę, która znajduje się w zamkniętym sklepie. Jest to jej reakcja na fakt, że niedźwiedź otwiera drzwi do sklepu. Kobieta krzyczy: "Boże, on wie jak się otwiera! Idź stąd, wynocha!". Następnie zwierzę staje na dwóch łapach  tuż przy dozowniku na płyn dezynfekcyjny do rąk i zgodnie z zaleceniami pandemicznymi naciska go, uwalniając nieco płynu na łapy. Potem grzecznie staje przy ladzie.

Niedźwiedź na szczęście nie zaatakował nikogo, jednak przypominamy, że w przypadku spotkania z tym zwierzęciem w bliskiej odległości należy zachować ostrożność. Należy przede wszystkim mówić do niedźwiedzia spokojnie i łagodnie i wycofywać się powoli. Ważne jest jednak to, aby nie odwracać się do niego plecami. 

Sprawdź także: Nietypowy pojedynek na Alasce. Niedźwiedź zaatakował rowerzystę podczas jazdy

se.pl/fot.pixabay.com


Autor: Polska Agencja Prasowa 18-11-2021 20:30:00

Ustawa o lasach i ustawa o ochronie przyrody – Sejm uchwalił nowelizację

Ustawa o lasach i ustawa ochronie przyrody zostały uchwalone przez Sejm. Za nowelizacją zagłosowało 261 posłów, przeciw było 169, od głosu wstrzymało się 6.

Sejm uchwalił w środę nowelizację ustawy o lasach i ustawy o ochronie przyrody. Zmienione przepisy są odpowiedzią na wezwanie Komisji Europejskiej do usunięcia uchybień legislacyjnych zgodnie z wymogami "dyrektywy siedliskowej" i "dyrektywy ptasiej".

Ustawa o lasach i ochronie przyrody uchwalona 

Ustawa o lasach i ustawa ochronie przyrody zostały uchwalone przez Sejm. Za nowelizacją zagłosowało 261 posłów, przeciw było 169, od głosu wstrzymało się 6. Wcześniej posłowie odrzucili poprawki złożone przez KO i Polska 2050 dotyczące m.in. wykreślenia odstępstwa od zakazów wobec gatunków objętych systemem ścisłej ochrony na mocy unijnej dyrektywy siedliskowej, a także dodania artykułu stanowiącego, że gospodarka leśna wykonywana zgodnie z wymaganiami dobrej praktyki nie zwalnia z przestrzegania przepisów o ochronie przyrody. Odrzucenie poprawek rekomendowała Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.ustawa o lasach nowelizacja

Nowelizacja ustaw

Nowelizacja jest odpowiedzią na wezwanie KE do usunięcia uchybień legislacyjnych polegających na niezapewnieniu odpowiednich zabezpieczeń w celu ochrony siedlisk leśnych oraz gatunków roślin i zwierząt, zgodnie z wymogami "dyrektywy siedliskowej" i "dyrektywy ptasiej".

Nowela wprowadza m.in. wymóg przeglądu dostępnych danych w celu sprawdzenia występowania gatunków chronionych lub potencjalnych miejsc ich występowania na powierzchni. Doprecyzowuje sposób oznakowania miejsc występowania gatunków chronionych, a także odległości (co najmniej 25 m) od źródeł, rzek, jezior, torfowisk i źródlisk oraz fakultatywnie w miejscach pamięci narodowej i kultu religijnego, gdzie nie stosuje się cięć zupełnych. Ponadto, określa średni poziom ilości martwych drzew na 1 ha powierzchni leśnej oraz zasady pozostawiania drzewostanów do naturalnego obumarcia.

Czytaj także: Ustawa o lasach i ustawa o ochronie przyrody wracają do komisji

fot.pixabay.com 

BULT SMOGOWICZE

Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej o polityce prywatności możesz przeczytać tutaj.