PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / OZE / Pompy ciepła mogą być dobrym rozwiązaniem

Pompy ciepła mogą być dobrym rozwiązaniem

Autor: Tomasz Racki 2022-07-18 12:07:00
pompy ciepła

Należąca do Grupy PGE firma PGE Obrót z Rzeszowa zachęca swoich klientów do zakładania urządzeń jakimi są pompy ciepła. 
W ramach propozycji klienci otrzymują pomoc w doborze i zamontowaniu odpowiedniej pompy. Jak poinformował prezes zarządu PGE Obrót Mariusz Rędaszka, oferta „Pompy ciepła z PGE” to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy szukają „najbardziej optymalnych rozwiązań dla swoich domów w zakresie używania energii”.

Pompy ciepła w połączeniu z fotowoltaiką

„Pompy ciepła zastosowane wraz z fotowoltaiką to bardzo korzystny pakiet rozwiązań dla domu, zarówno jeżeli chodzi o oszczędności, jak i ochronę środowiska. Naszą ofertę projektujemy tak, aby umożliwić klientom jak największe korzyści w zakresie wsparcia z programu Mój Prąd 4.0., a także w perspektywie rozliczania prosumentów w systemie net-billing i trendu zachęcającego do zużywania wytworzonej energii na własne potrzeby” – dodał.

W ramach oferty klienci PGE otrzymują kompleksowy pakiet usług, jakim jest doradztwo w celu dobrania odpowiedniego urządzenia, sprzedaż i profesjonalny montaż.

pompy ciepła

PGE pomoże

Proces montażu urządzenia odbywa się we współpracy z partnerami zewnętrznymi, którymi –  jak podkreśla PGE – są sprawdzone i doświadczone firmy zajmujące się całościową obsługą takich inwestycji.

„W pierwszej kolejności najważniejsze jest optymalne dopasowanie urządzenia do potrzeb konkretnego klienta oraz technicznych warunków budynku. Doradcy wykonują precyzyjną analizę, a następnie dopierają odpowiednią moc i rodzaj urządzenia, które będzie najwydajniej współpracowało z obecną instalacją grzewczą klienta. Później instalacją zajmują się wykwalifikowani monterzy” – zaznaczono w komunikacie.

Pompy ciepła w ramach oferty „Pompy ciepła z PGE” wykorzystują energię z powietrza do ogrzewania albo chłodzenia pomieszczeń w domu, lub do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Do działania potrzebują energii elektrycznej.

Aby skorzystać z oferty pomp ciepła od PGE należy wypełnić formularz dostępny na stronie gkpge.pl. W kolejnym kroku eksperci PGE Obrót skontaktują się w celu omówienia szczegółów i przeprowadzenia przez całość procesu. 

Czytaj także: W Legnicy ma powstać fabryka pomp ciepła. Stworzy 3 tys. miejsc pracy

PAP/fot. pixabay