PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / OZE / Farma fotowoltaiczna zniszczona. Głupota i ogromne straty

Farma fotowoltaiczna zniszczona. Głupota i ogromne straty

Autor: Monika Faber 2021-06-15 11:54:18
Farma fotowoltaiczna

Skuteczna praca Policji doprowadziła do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o zniszczenie paneli fotowoltaicznych. Straty jakie poniósł właściciel obiektu jakim jest farma fotowoltaiczna to ponad 300 tysięcy złotych. Zatrzymany 30-latek jest mieszkańcem powiatu żagańskiego. Usłyszał już zarzut zniszczenia mienia o znacznej wartości. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Farma fotowoltaiczna zniszczona

W kwietniu na terenie farmy fotowoltaicznej w miejscowości Konin Żagański doszło do zniszczenia paneli fotowoltaicznych wraz z innymi urządzeniami. Wartość strat, jakie poniósł właściciel szacowane są na 322 tysiące złotych.farma fotowoltaiczna zniszczona 2

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci Komisariatu Policji w Iłowej podjęli czynności mające na celu ustalenie sprawcy tego przestępstwa. Na podstawie zgromadzonego materiału, policjanci kryminalni wytypowali osobę, która mogła za to odpowiadać. W piątek (11 czerwca) na parkingu stacji paliw w Iłowej policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę.

Podczas wykonywania czynności procesowych, 30-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego usłyszał zarzut zniszczenia mienia o znacznej wartości. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10.

Czytaj także: Fotowoltaika w Polsce – dynamiczny sektor OZE. Polska to czołówka Europy!

Policja/fot. policja