PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Youtuberka zmuszała swojego liska do weganizmu!

Youtuberka zmuszała swojego liska do weganizmu!

Autor: Monika Faber 2021-06-15 06:38:00
Youtuberka

Sonia Sae, to pochodząca z Hiszpanii youtuberka i ekoaktywistka walcząca o prawa zwierząt, która sama nie je mięsa. Jakiś czas temu z powodu swoich przekonań, kobieta doprowadziła do tragicznego stanu swojego liska imieniem Jumanji. Wpadła bowiem na pomysł, by zwierzę pozostawało na diecie wegańskiej.

Youtuberka doprowadziła swojego fenka do tragicznego stanu

Fenek pustynny to w ostatnim czasie modny zwierzak, nadający się do prywatnej hodowli. Tyle, że taki lisek żyje w 90 procentach na diecie mięsnej. Fenki żywią się małymi ptakami i gryzoniami, lubią też owady i rośliny. Tragiczne w skutkach efekty wegańskiej diety obrazują zdjęcia zwierzaka, które Sonia Sae opublikowała na Instagramie. Youtuberka tłumaczyła się, że zwierzę straciło futro, miało "konwulsje" i było "w połowie ślepe", bo cierpiało na alergię.

O sprawie wygłodzonego fenka opinię publiczną poinformowała Alice Natanya Moore. To miłośniczka zwierząt, która powiadomiła Sonię, że jej pupil ma objawy życia w stanie permanentnego wygłodzenia. Weganka jednak nic sobie z tego nie zrobiła. Jednak biolodzy i ekolodzy zgodzili się z Moore. Alarmują, że to, co robi youtuberka, jest znęcaniem się nad liskiem.

Czytaj też: Aktywistka Extinction Rebellion od ponad 2 tygodni prowadzi głodówkę

Youtuberka nie chciała wysłuchać ekspertów, szkodząc dalej zwierzęciu

Jak odpierała zarzuty Sonia? TwierdziłaYoutuberka 02, że atakujący ją ludzie są hipokrytami. Youtuberka argumentowała, że sami jedzą mięso, przyczyniając się tym samym do cierpienia zwierząt na masową skalę. Okazuje się więc, że dla części wegan ważne jest, by nie tylko ich życiowi partnerzy byli weganami – wege muszą też być domowi pupile.

Sonia odmówiła wysłuchania ekspertów, którzy są zbulwersowani jej leczeniem Jumanjiego i skontaktowali się z nią w sprawie stanu zdrowia jej lisa. Wśród nich było kilka sanktuariów, które zajmuje się ratowaniem lisów.

Chociaż naturalna dieta Jumanjiego obejmowałaby takie rzeczy jak myszy, owady i robaki, Sae nie zgadzała się z takimi opiniami.

Dziękuję za troskę o jego zdrowie w tym temacie. Jest w dobrej formie, jego badania krwi są w porządku, jest zdrowy, zabawny i nie wykazywał żadnych oznak niedożywienia od około 3 lat

– napisała youtuberka.

ladbible.com/fot.Wikimedia/Instagram