PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Weganka zagłodziła dziecko. Karmiła je tylko surowymi owocami i warzywami

Weganka zagłodziła dziecko. Karmiła je tylko surowymi owocami i warzywami

Autor: Tomasz Racki 2022-07-08 08:13:00
weganka

Sheila O’Leary uznana została winną morderstwa swojego 18-miesięcznego syna. Weganka zagłodziła dziecko, karmiąc je tylko surowymi roślinami. 

Amerykański sąd wyrok w sprawie wyda na oddzielnym posiedzeniu 25 lipca, ale zarzuty ciążące na matce i ojcu zmarłego dziecka i jego rodzeństwa są poważne. 39-letniej kobiecie grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Młody Ezry zmarł w 2019 roku. Sekcja zwłok nie pozostawiła wątpliwości – przyczyną zgonu było niedożywienie. 

Weganka zagłodziła dziecko

„Dzieci głodowały tak bardzo, że najmłodsze umarło z głodu” – powiedziała asystentka prokuratora stanowego. W momencie śmierci dziecko ważyło zaledwie około ośmiu kilogramów. Prokuratura jest także zdania, że matka nie szukała pomocy, gdy jej dziecko było już w wyraźnie złym stanie. 

„Nie potrzebowała wagi, żeby zobaczyć jego kości. Nie potrzebowała wagi, żeby usłyszeć jego płacz” – dodała asystentka prokuratora. 

Rodzicom postawiono zarzuty morderstwa i znęcenia się nad dziećmi. W złym stanie w momencie wizyty policji było także rodzeństwo zmarłego chłopca. Śledczy nie dali także wiary zapewnieniom rodziców, że weganka karmiła dziecko piersią. 

Już 25 lipca sąd zdecyduje o wysokości kary. Wina kobiety jest bezsporna. W sprawie jej męża toczy się obecnie odrębne postępowanie. 

 

Nie pierwszy taki przypadek...

Także rodzicom 2-letniej dziewczynki z Sydney grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat za doprowadzenie dziecka do skrajnego stanu fizycznego. Dziewczynka w wieku dwóch lat ważyła niespełna 5 kg i nie miała zębów. Dziecko żywiło się głównie owsianką, bo było rzekomo wybredne, co spowodowało wystąpienie niedoboru wielu witamin w organizmie dziewczynki. W efekcie, mając dwa lata, dziecko wagą przypominało 3-miesięczne niemowlę. 32-letnia matka (weganka) oraz 34-letni ojciec stracili opiekę nad dziewczynką. 

Niedobory witamin z kolei doprowadziły napadów drgawek, dziewczynka nie umiała mówić. Ponadto, jak wynika z dokumentacji medycznej, dziewczynka nie była szczepiona i nie posiadała aktu urodzenia. W sądzie matka dziewczynki jej zaniedbanie próbowała wytłumaczyć depresją poporodową. Te argumenty zostały odrzucone przez biegłych, a sędzia zwrócił uwagę, że ojciec dziewczynki, jako osoba wykształcona, powinien zorientować się, że dziecko ma ewidentą niedowagę.

Czytaj także: Weganizm niebezpieczny dla środowiska? Tak twierdzą… ekoaktywiści!

fot. TT/pixabay