PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Udawali martwych i niszczyli mienie. Aktywiści zatrzymani w Monachium

Udawali martwych i niszczyli mienie. Aktywiści zatrzymani w Monachium

Autor: Świat Rolnika 2022-04-29 12:30:00
aktywiści

Aktywiści klimatyczni z grupy Extinction Rebellion demonstrowali przeciwko polityce biznesowej niemieckiego potentata ubezpieczeniowego.

Do pikiety doszło w czwartek 28 kwietnia przed głównym budynkiem Munich Re Group w Ogrodzie Angielskim. Protest miał na celu bojkot polityki biznesowej tejże grupy. Protestujący domagali się, aby firma porzuciła „politykę biznesową na rzecz węgla, ropy i gazu”. Również i tym razem musiała interweniować policja.

Aktywistom nie po drodze z niemieckim ubezpieczycielem

Aktywiści klimatyczni z grupy Extinction Rebellion wspięli się na kolumnadę Munich Re Group, gdzie rozwieszali plakaty i zapalali pochodnie. Zarzucili reasekuratorowi uchylanie się od odpowiedzialności za ochronę klimatu. I nakazali natychmiastowe wycofanie ubezpieczeń i reasekuracji projektów naftowych i gazowych oraz natychmiastowe wycofanie się ze wszystkich inwestycji w paliwa kopalne i wytwarzanie energii.

Na plakatach można było przeczytać hasła: „Monachium Re zapewnia zniszczenie” oraz „Pozbądź się paliw kopalnych już teraz!”. Protestujący ustawili płonącą kulę na chodniku przed budynkiem, a niektórzy z nich leżeli “martwi” na ziemi.

aktywiści

Aktywiści oskarżają Munich Re o wspieranie m.in. naftowych interesów

„Munich Re od lat ostrzega przed skutkami kryzysu klimatycznego, ale nie wyklucza ze swojej działalności żadnych projektów naftowo-gazowych. Zamiast tego nadal ubezpieczają np. polski przemysł węglowy, podczas gdy konkurencja już się wycofała” – piszą aktywiści w komunikacie prasowym.

Protestujący oskarżają dyrektora generalnego Munich Re, Joachima Wenninga, o to, że oczekuje rosnących zysków z katastrof klimatycznych. Podczas prezentacji rocznego bilansu w lutym powiedział, że ubezpieczenie od katastrof naturalnych jest jednym z najbardziej dochodowych przedsięwzięć Munich Re.

Siły policyjne były na miejscu, aby zatrzymać niezapowiedzianą akcję i zarejestrować dane osobowe zaangażowanych osób. W międzyczasie mundurowi zakończyli akcję protestu klimatycznego pod pretekstem zgłoszenia naruszenia ustawy o zgromadzeniach, wkroczenia i zniszczenia mienia.

Zobacz też: Aktywiści klimatyczni przerwali mszę. Chuligani ukrzyżowali zwierzęta

źródła: br.de/ fot. twitter XR Munich
 
 


Aktywiści PETA chcą budowy pomnika dla świń, które zginęły w wypadku

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 18:30:00

Aktywiści Extinction Rebellion wzięli na celownik brytyjską cukrownię

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 13:30:00

Budynki wymazane farbą i przyklejeni do nich ludzie, czyli aktywiści na G7

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 11:29:00

BULT SMOGOWICZE