PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Timmermans zachował się obrzydliwie! Media: Wykorzystał ofiary powodzi

Timmermans zachował się obrzydliwie! Media: Wykorzystał ofiary powodzi

Autor: Świat Rolnika 2022-07-30 17:30:00
Timmermans

Holenderski dziennik "De Telegraaf" ocenił, że wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Franz Timmermans wykorzystuje cierpienie innych do celów politycznych.

Holenderska gazeta zarzuca Timmermansowi, że wykorzystuje ofiary ubiegłorocznych powodzi w Belgii i Niemczech do własnych celów politycznych i promowania swojej inicjatywy ustanowienia dnia ofiar zmiany klimatu.

Franz Timmermans w ogniu krytyki

Zajmujący się m.in. europejskim zielonym ładem komisarz Franz Timmermans zabiega o ustanowienie corocznego dnia upamiętniającego ofiary zmiany klimatu. Jego pomysł poparła cała Komisja Europejska. Holenderski dziennik zauważa, że polityk wspomina o 220 ofiarach powodzi, która spustoszyła w ubiegłym roku Belgię i Niemcy. Holenderski polityk mówił o tym 14 lipca przed spotkaniem ministrów środowiska Unii Europejskiej w Pradze.

,,Komisarz daje wyraz smutkowi, mówiąc, że w tej powodzi zginęła córka jego bliskiego kolegi, podczas gdy jego własna córka niedawno obchodziła szesnaste urodziny. ”Rosa nigdy nie będzie mogła świętować swoich szesnastych urodzin, a to łamie mi serce”. Timmermans chce, aby właśnie w rocznicę śmierci Rosy, 14 lipca, obchodzony był Dzień Klimatu" – czytamy w "De Telegraaf".

„Istnieją konkretne dane, które ilustrują liczbę zgonów w wyniku klęsk żywiołowych, w tym ofiar powodzi. Wystarczy spojrzeć na publikację ”Nasz świat w danych+, w sekcji ”Zgony w wyniku klęsk żywiołowych w latach 1900–2019”, a w szczególności ”Zgony powodziowe”. Podczas gdy emisje CO2 wzrosły w ostatnim stuleciu, liczba zgonów w wyniku powodzi dramatycznie spadła" – czytamy w dzienniku.

Timmermans

Franz Timmermans wykorzystał cierpienie ofiar

"De Telegraaf" przekonuje, że liczba zgonów z powodu powodzi zmniejszyła się dzięki lepszym wałom, lepszemu zarządzaniu wodą, lepszym systemom ostrzegania, lepszemu planowaniu budynków na obszarach ryzyka.

,,Nie można więc powiedzieć, że Rosa zmarła z powodu niewystarczającej polityki klimatycznej" – uważa autor tekstu.

,,Krótko mówiąc, komisarz wykorzystuje cierpienie innych, aby nadać swojemu politycznemu celowi większe znaczenie. To nie pierwszy raz, ponieważ wraz z inwazją Rosji na Ukrainę Timmermans stwierdził, że był to manewr dywersyjny, bo Putin grozi Ukrainie, ponieważ chciał odwrócić uwagę od problemu klimatycznego" – ocenia największy holenderski dziennik.

Gazeta zaznacza, że były lider holenderskiej socjaldemokracji zamiast organizować obchody, powinien skupić się na tym, aby przekonać Niemcy i Belgię, by nie wycofywały się z energii atomowej.

,,Timmermans powinien wykorzystać swoje zdolności retoryczne, by powstrzymać te kraje od wycofywania się z atomu" – konkluduje "De Telegraaf".

Czytaj też: Jacek Zarzecki: Pomysł Timmermansa jest całkowicie odrealniony i głupi

PAP/fot.fb, Frans Timmermans