PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Tapicerka do wymiany. PETA nie chce skóry we wnętrzach aut

Tapicerka do wymiany. PETA nie chce skóry we wnętrzach aut

Autor: Świat Rolnika 2022-05-23 11:00:00
PETA

Tym razem organizacja PETA bierze na celownik tapicerkę samochodową. Ich zdaniem najlepszą tapicerką jest tapicerka wegańska.

Niemiecki odłam organizacji opublikował nową ankietę wśród europejskich producentów samochodów, z której korzysta grupa zajmująca się prawami zwierząt, aby dowiedzieć się, kto może zaspokoić wysokie zapotrzebowanie na wnętrza aut bez skór zwierząt. 

Nowy trend na rynku samochodów osobowych

Więcej o wyniku ankiety powiedział Frank Schmidt, szef zespołu marketingowego PETA. Jego zdaniem ze względu na zapotrzebowanie producenci coraz częściej projektują wnętrza modeli samochodów bez materiałów pochodzenia zwierzęcego, takich jak skóra i wełna. 

Aktywista oczywiście zachwala przejściowy trend  zapewnia, że wybór samochodów wegańskich nigdy nie był tak duży jak dzisiaj, a istnieje już wiele modeli aut bez produktów zwierzęcych, od Tesli, Mercedesa, Opla po Volvo i Renault.

„W 2022 roku do naszego przeglądu PETA w Europie mogliśmy dodać Mercedes-Benz Vito, Kia EV6, Renault Megane E-Tech Electric, Volvo C40 Recharge  i Citroën C4 . W rozmowach zachęcamy producentów samochodów do wymiany skóry na kierownicach czy wełny w pokrowcach na innowacyjne wegańskie materiały” – mówi w rozmowie z portalem Vegconomist Frank Schmidt. W ostatnim czasie ta sama organizacja zaatakowała parę celebrytów o adopcję psa.

PETA

PETA poleca skórę z grzybów i biojedwabiu

PETA regularnie informuje producentów samochodów o innowacyjnych start-upach i ma nadzieję, że skóry z grzybów i bio jedwabiu wkrótce trafią do modeli produkowanych seryjnie.

Pseudoekologiczna organizacja wzywa również producentów samochodów do stosowania nowych materiałów wegańskich również na rynkach takich jak Chiny czy USA, ponieważ – ich zdaniem – globalne wykorzystanie skóry i wełny w samochodach jest wciąż zbyt wysokie i sprzyja cierpieniu zwierząt oraz zmianom klimatycznym.

PETA sądzi, że klienci wręcz pragną alternatywnych rozwiązań wegańskich w związku z wyższymi wariantami wyposażenia i skórzanymi kierownicami czy siedzeniami. 

Czytaj także: PETA wysłała do australijskiego premiera…krowie pierdy

źródła: vegconomist.de/ fot. pixabay
 


Czy Greta Thunberg była opłacana przez Rosję? Aktywiści mają dowody

Autor: Świat Rolnika 2022-06-23 14:45:00

GPC: Greenpeace podwoił swój budżet dzięki wpłatom z zagranicy

Autor: Świat Rolnika 2022-06-23 14:15:00

Aktywiści klimatyczni aresztowani podczas protestu w urzędzie skarbowym

Autor: Świat Rolnika 2022-06-23 10:45:00

BULT SMOGOWICZE