PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Spurek znowu odlatuje! Nie wolno mówić, że można jeść zwierzęta?!

Spurek znowu odlatuje! Nie wolno mówić, że można jeść zwierzęta?!

Autor: Monika Faber 2021-06-16 09:39:10
Spurek

„Doktorkini” Sylwia Spurek dała już poznać się jako radykalna weganka o dziwnych pomysłach. Europosłanka proponowała między innymi zakaz reklam nabiału, likwidację hodowli w systemie klatkowym czy zakaz hodowli zwierząt na futra. Lewicowa działaczka chce również wprowadzić specjalny podatek od mięsa. Teraz europosłanka chce, aby zwierzęta przestały się wliczać do kategorii żywności.

Spurek znowu odlatuje

Ludzie jedzą mięso od czasów prehistorycznych. Skoro mięso pochodzi od zwierząt, logicznym jest, że te wliczane są do kategorii żywności. Innego zdania jest jednak Sylwia Spurek, która twierdzi, że nie należy tego robić, ponieważ zwierzęta mają swoje prawa.

Bardzo chciałabym, abyśmy przestali do kategorii żywności wliczać zwierzęta, bo one – tak jak my – mają swoje prawa i nie zasługują na cierpienie, wyzysk i traktowanie ich jako produktów, a nie pełnoprawnych, czujących bytów.

– stwierdziła europosłanka na Twitterze.

Wpisy „doktorkini” teoretycznie można wrzucić na półkę z napisem „Baśnie i bajki pseudoekologów”. Niestety nasza lewicowa aktywistka ma duży posłuch w środowisku antyhodowlanym i od lat z różnymi organizacjami zwalczającymi rolnictwo.

Warto dodać, że europosłanka chce walczyć też z uprawą roślin przeznaczonych na wyżywienie zwierząt. Takie uprawy mają dewastować środowisko naturalne. W tym miejscu trzeba jednak zadać wyprzedzające pytanie: Co w przypadku upraw roślin przeznaczonych na wyżywienie ludzi? Czy one nie odpowiadają za dewastację środowiska? Czy zakaz obejmie zarówno hodowlę zwierząt, jak i uprawy roślin? Czy w idealnym świecie wegańskiej „doktorkini” będziemy jeść kamienie?

Czytaj więcej: Szczepan Wójcik ostro: Dość dyktatu pseudoekologów!

TT/fot.FB


Autor: Polska Agencja Prasowa

Zniszczony miejski kwietnik i totalna ignorancja. Pseudoekolodzy w natarciu 


Autor: Świat Rolnika

Greenpeace włamało się do siedziby hiszpańskiego producenta mięsa


Autor: Tomasz Racki

Rolnicy nie wytrzymali. Zalali gnojowicą siedzibę „ekologów”


BULT SMOGOWICZE