PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Protest ”ekologów” na stacji benzynowej. Aktywiści przynieśli trumny

Protest ”ekologów” na stacji benzynowej. Aktywiści przynieśli trumny

Autor: Świat Rolnika 2022-07-29 23:00:00
aktywiści

Aktywiści z Extinction Rebellion rozpoczęli protesty na stacjach benzynowych w Leicester. Organizacja zamierza protestować na stacjach Shell i BP w całym hrabstwie.

Pseudoekolodzy wezwali ludzi do "przebudzenia się" i wystąpienia przeciwko dużym firmom naftowym. Protestując w maskach BP, przynieśli trumnę z napisem "Nasza przyszłość" na stację benzynową w rejonie Rushey Mead w Leicester.

Aktywiści przeciwko koncernom naftowym

Wewnątrz trumny znajdował się rysunek świata w ogniu, a protestujący aktywiści mieli na sobie koszulki Extinction Rebellion i walili w bębny, aby podkreślić swoje wezwanie do bojkotu Shell i BP. Jeden z mężczyzn trzymał znak z napisem "Honk 4 Climate Action", aby nakłonić przejeżdżających kierowców do okazania wsparcia.

,,Kierowcy coraz częściej nas wspierają. Myślę, że mamy od 30 do 40 procent kierowców, którzy trąbią. Ludzie zdają sobie sprawę, że zmiana klimatu dzieje się tu i  teraz, a nie tylko na drugim końcu świata, i musimy szybko podjąć działania” – powiedział aktywista.

We wtorek w zeszłym tygodniu temperatury osiągnęły 40,3C w sąsiednim Lincolnshire, podczas gdy w Leicestershire najwyższy wynik oficjalnie odnotowany – w Market Bosworth – wyniósł 39,2 st. C, co daje wynik o 4,7 st. C więcej niż rekord 34,5 st. C z 25 lipca 2019 roku. Ubiegłotygodniowe upały doprowadziły do kilku pożarów traw, w tym dużego w pobliżu Bradgate Park, z którym przez kilka godzin walczyli strażacy z całego hrabstwa.

,,Extinction Rebellion będzie organizować protesty na wybranych stacjach benzynowych w Leicestershire, aby zachęcić mieszkańców do bojkotu zarówno Shell, jak i BP. Wszystko musi się zmienić i to szybko. Bojkot i protesty to opcje, które my jako jednostki możemy podjąć, ale to ci u władzy muszą podjąć większe działania" – przekazała organizacja.

aktywiści

Czytaj też: Aktywiści Extinction Rebellion wybili okna w siedzibie redakcji gazety

Leicestermercury.co.uk/fot.tt, Extinction Rebellion Leicester