PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Protest aktywistów sparaliżuje ogromne miasto. Znamy datę blokad

Protest aktywistów sparaliżuje ogromne miasto. Znamy datę blokad

Autor: Świat Rolnika 2022-04-07 17:30:00
Protest aktywistów

Protest aktywistów z grupy „Extinction Rebellion” to dziewięć dni destrukcyjnych działań w całym Londynie, które zbiegną się z weekendem wielkanocnym.

Grupa aktywistów na rzecz klimatu Extinction Rebellion jest obecnie znana z powodowania powszechnych zakłóceń, chaosu i zatrzymywania Londynu. Grupa zwróciła uwagę świata na kryzys klimatyczny. Posiadają oni oddziały aktywistów lub, jak wolą, „rebeliantów” na całym świecie. Teraz grupa przygotowuje się do dziewięciu dni „wysoce destrukcyjnych” protestów, których celem jest „zakłócanie, angażowanie i rekrutowanie nowych buntowników”. Działania te mają miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak ważny raport ONZ ostrzegł, że Ziemia musi działać „teraz albo nigdy”, jeśli chcemy powstrzymać globalne ocieplenie i zmiany klimatyczne.

Protesty w całym Londynie

Protest aktywistów ma na celu całkowite zatrzymanie przemysłu paliw kopalnych w Wielkiej Brytanii i pociągnie za sobą napływ protestujących do stolicy, aby ich żądania „nie można było zignorować”. Według strony internetowej Extinction Rebellion grupa ma nowy „projekt akcji”, w którym blokuje więcej dróg niż kiedykolwiek wcześniej. Grupa dodaje: „Jesteśmy społeczeństwem i nie chcemy być obserwatorami”.

Protest grupy rozpocznie się w sobotę 9 kwietnia o godzinie 10:00 w Hyde Parku w Londynie. W ciągu tygodnia do 17 kwietnia odbywać się będą różne akcje, a dalsze akcje zaplanowano na kolejne trzy weekendy. Grupa doradza protestującym, aby przynieśli niewykrywalne telefony z palnikami, zapłacili za wszystko gotówką i „spodziewali się nieoczekiwanego”.

Nie jest jasne, co dokładnie planuje grupa, ale jeśli poprzednie bunty mają coś do zrobienia, londyńczycy powinni spodziewać się poważnych zakłóceń w podróżowaniu i innych usługach publicznych. Pod koniec sierpnia ubiegłego roku grupa podjęła dwa tygodnie destrukcyjnych protestów, które obejmowały blokowanie głównych londyńskich dróg i skrzyżowań.

Protest aktywistów

Protest aktywistów może sparaliżować Londyn

Odwiedzający lub mieszkańcy Londynu powinni spodziewać się poważnych opóźnień podczas podróży, które obejmują cały weekend wielkanocny. W połączeniu z głównymi pracami kolei National Rail, które w niektórych przypadkach zamykają całe linie, podróż w weekendy może być bardzo trudna. Co najmniej 530 różnych prac ma się odbyć na kolei w Wielkiej Brytanii.

W sierpniu ubiegłego roku protest aktywistów z Extinction Rebellion postawił gigantyczne stoły na środku ulic i sklejało się lub zamykało, aby utrudnić usunięcie przez policję. Przez stolicę odbywały się ogromne marsze z tysiącami ludzi – jeden z nich został nazwany marszem „krwawych pieniędzy”, a aktywiści mierzyli się z bankami i firmami prawniczymi w londyńskim City.

W oddzielnej akcji aktywiści z siostrzanej organizacji Extinction Rebellion Animal Rebellion spryskali fałszywą krwią Pomnik Wiktorii, który znajduje się tuż przed Pałacem Buckingham. W tym miesiącu akcja ma obejmować lokalizacje w centrum stolicy, a także South Bank i Tate Modern. MyLondon dostarczy Ci wszystkich najnowszych wiadomości i relacji z protestów w przyszłym tygodniu.

Czytaj również: Extinction Rebellion zablokowało Park Królowej Elżbiety w Farnborough

mylondon.news /fot.Twitter


Autor: Świat Rolnika

Czy Greta Thunberg była opłacana przez Rosję? Aktywiści mają dowody


Autor: Świat Rolnika

GPC: Greenpeace podwoił swój budżet dzięki wpłatom z zagranicy


Autor: Świat Rolnika

Aktywiści klimatyczni aresztowani podczas protestu w urzędzie skarbowym


BULT SMOGOWICZE