PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Polityk smażył steki i kiełbasy pod bilbordem wegan

Polityk smażył steki i kiełbasy pod bilbordem wegan

Autor: Monika Faber 2021-05-19 06:14:44
PETA

Rumieńców nabiera spór między gubernatorem Oklahomy Kevinem Stittem, a organizacją antyhodowlaną PETA (People for the Ethical Treatment of Animals). Po zarzutach aktywistów, że Oklahoma nie przeznacza odpowiednich środków na promocję diety wegańskiej, polityk postanowił zorganizować… wielkiego grilla pod jednym z atakujących go bilbordów wykupionych przez wegan.

Tydzień mięsa rozwścieczył aktywistów

Po tym jak Kevin Stitt ogłosił inaugurację Tygodnia Mięsa, PETA wykupiła bilbordy, na których zarzuca władzom stanowym niedostateczną promocję wegańskich nawyków żywieniowych. Gubernator odgryzł się, organizując pod jednym takich bilbordów wielkiego grilla.kevin stitt 2

Osobiście smażył steki i hamburgery. Jak twierdzi wszystko odbyło się pół żartem – pół serio, a happening miał na celu pokazanie wsparcia dla sektora hodowlanego w stanie.

Oklahoma chce wspierać rolników, nie aktywistów

Będziemy wspierać naszą branżę rolniczą i nasze osobiste wolności – w tym wolność przejścia na weganizm, jeśli ktokolwiek tego chce, ale także prawo do spożywania mięsa, jeśli taki jest wybór obywateli – powiedział gubernator Oklahomy.

W odpowiedzi na akcję prezes PETA, Ingrid Newkirk, powiedziała, że jej organizacja wyśle gubernatorowi usztywniacz pleców, ponieważ „musi on cierpieć z powodu wszystkich ukłonów, które musi wykonać, aby wesprzeć zwolenników przemysłu mięsnego".

Czytaj także: Wegański terror na uczelni! Studenci są wściekli!

Fot. TT


Aktywiści Extinction Rebellion wzięli na celownik brytyjską cukrownię

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 13:30:00

Budynki wymazane farbą i przyklejeni do nich ludzie, czyli aktywiści na G7

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 11:29:00

Czy Greta Thunberg była opłacana przez Rosję? Aktywiści mają dowody

Autor: Świat Rolnika 2022-06-23 14:45:00

BULT SMOGOWICZE