PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / PETA znów się ośmiesza! Szczepienia? Zwierzęta ważniejsze niż ludzie!

PETA znów się ośmiesza! Szczepienia? Zwierzęta ważniejsze niż ludzie!

Autor: Monika Faber 2021-06-18 10:10:14
PETA

Przewodniczący Kongresu Gaurav Pandhi wygłosił w środę duże roszczenia dotyczące procesu wytwarzania szczepionek Covaxin i wywołał zamieszanie. Lider podzielił się dokumentem RTI, w którym mówiono, że miesza się w szczepionce surowicę cielęcą, jednak później swoje wyjaśnienia przedstawiły Ministerstwo Zdrowia Unii i producent szczepionki Bharat Biotech. Kontrowersje jeszcze się nie skończyły, a już dołączyła do niej również organizacja PETA. Organizacja napisała list do indyjskiego kontrolera leków z prośbą o zmianę metody szczepienia i nieużywanie w niej żadnych zwierząt.

PETA znów szuka dziury w całym

W liście wysłanym do DCGI w czwartek, PETA zaapelowała o zastąpienie surowicy cielęcej czymś innym, aby zwierzęta nie zostały skrzywdzone, a produkcja szczepionki również była kontynuowana. PETA twierdzi, że cielę, którego surowicę używa się do przygotowania szczepionki, zostaje oddzielone od matki wkrótce po urodzeniu. Organizacja powołała się również na takie przepisy, które zabraniają zabijania cielęcia krowy, która ma mniej niż trzy miesiące. 

Ministerstwo Zdrowia, przedstawiając wyjaśnienie w tej sprawie, stwierdziło, że fakty są przedstawiane w przekręcony sposób. Ministerstwo podało, że surowica nowonarodzonego cielęcia służy wyłącznie do przygotowania lub wzmocnienia komórek Vero.

Rasizm na Strajku Klimatycznym? Co na to Greta Thunberg?

PETA znów się ośmiesza

Według Ministerstwa Zdrowia surowica krów cielątPETA szczepienia i innych zwierząt jest używana na całym świecie do rozwoju komórek wirusowych. Komórki wirusowe pomagają utrzymać przy życiu komórki tworzące szczepionkę i są używane od dziesięcioleci w szczepionkach przeciwko polio, wściekliźnie i grypie.

W procesie wzrostu wirusa umierają zarówno komórki Vero, jak i rozwijająca się infekcja. Tylko ten martwy wirus jest używany do przygotowania ostatecznej szczepionki, a surowica cielęca nie jest używana do jej produkcji.

Producent Covaccine Bharat Biotech, w swoim oświadczeniu wydanym w sprawie tej kontrowersji, podał również szczegóły różnych środków użytych w szczepionce i powiedział, że szczepionka jest zrobiona z tych chemicznych i inaktywowanych wirusów.

Jak widać, dla organizacji antyhodowlanych jak PETA, zwierzęta znów są ważniejsze niż ludzie, którym nowa szczepionka mogłaby pomóc i uchronić ich przed śmiercią.

hindi.gonewsindia.com/fot.pixabay


Aktywiści Extinction Rebellion wzięli na celownik brytyjską cukrownię

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 13:30:00

Budynki wymazane farbą i przyklejeni do nich ludzie, czyli aktywiści na G7

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 11:29:00

Czy Greta Thunberg była opłacana przez Rosję? Aktywiści mają dowody

Autor: Świat Rolnika 2022-06-23 14:45:00

BULT SMOGOWICZE