PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / PETA oburzona wykorzystaniem konia na pokazie mody Chanel

PETA oburzona wykorzystaniem konia na pokazie mody Chanel

Autor: Michał Rybka 2022-02-01 18:00:38
PETA

Organizacja PETA jest oburzona, po tym jak dom mody Chanel w trakcie pokazu kolekcji ubrań na jesień/zimę 2022 wykorzystał żywego konia.

Luksusowy dom spotkał się z dużą krytyką dotyczącą wykorzystania konia w imprezie. Słowa niezadowolenia spłynęły po otwarciu pokazu haute couture w Paryżu. Podczas niego księżniczka Hanoweru i ambasadorka Chanel, Charlotte Casiraghi, wyjechały konno na wybieg w swoich czarnych tweedowych marynarkach.

Wykorzystanie konia spotkało się z negatywnymi komentarzami

Wiele krytyków kwestionowało to, czy użycie konia było znęcaniem się nad zwierzęciem. Wielu z nich prosiło Chanel o ponowne przemyślenie zaangażowania zwierząt w żywym i ruchliwym otoczeniu.PETA1 31.01

PETA również wypowiedziała się o wystawie. Organizacja wyraziła swoją niechęć do wyczynu, który – ich zdaniem – mógł wyrządzić szkodę zarówno zwierzęciu, jak i publiczności zgromadzonej na pokazie.

Na Twitterze PETA UK napisano: „Konie są inteligentnymi, złożonymi i płochliwymi osobnikami, a nie modnymi akcesoriami do jazdy po wybiegu wśród migających świateł i huku. Konie łatwo się wystraszyły, co oznacza, że ​​ta absurdalna i bezmyślna sztuczka mogła zakończyć się katastrofą” – czytamy w komunikacie.

PETA zbulwersowana poczynaniami modowych gigantów

W innym tweecie PETA odniosła się do poprzedniego pokazu Stelli McCartney, w którym modelki przywdziały kostiumy zwierząt na wybiegu bez futra i skóry, sugerując, że Chanel powinna „inspirować się” takimi jak McCartney.

Dodatkowy komentarz aktywistki Aji Barber, pod postem Diet Prada na Instagramie, brzmiał: „Szybka moda! Planeta płonie! Musimy naprawić statystyki! (Moda stawia żywego konia na wybiegu.) Coraz bardziej mnie męczą te wybryki. Branża powinna się zreformować”.

Wyczyn Chanel spotkał się z serią krytyki ze strony różnych aktywistów i liderów mody, a niektórzy nawet oskarżali markę o kopiowanie Hermésa, który często wykorzystuje elementy jeździeckie do swojej marki.

Znany bloger modowy Bryan Boy napisał na Twitterze: „Chłopaki, plotki są prawdziwe. Chanel podąża za strategią Hermesa”. Tej samej organizacji nie podoba się wykorzystanie koni w dyscyplinach olimpijskich. Aktywiści postanowili napisać list do prezesa MKOl.

Zobacz także: PETA chce wysłać najsłynniejszego świstaka świata na emeryturę

źródła: fashionunited.in/ fot. Twitter, Chanel


Autor: Świat Rolnika

Czy Greta Thunberg była opłacana przez Rosję? Aktywiści mają dowody


Autor: Świat Rolnika

GPC: Greenpeace podwoił swój budżet dzięki wpłatom z zagranicy


Autor: Świat Rolnika

Aktywiści klimatyczni aresztowani podczas protestu w urzędzie skarbowym


BULT SMOGOWICZE