PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Paul McCartney chce, aby Starbucks zniósł opłaty za mleko roślinne

Paul McCartney chce, aby Starbucks zniósł opłaty za mleko roślinne

Autor: Emilia Gromczak 2022-04-07 17:00:00
Paul McCartney

Legenda muzyki Paul McCartney apeluje do prezesa Starbucksa do zniesienia dodatkowych opłat za opcję mleka roślinnego.

79-letnia legenda Beatlesów wspólnie z organizacją broniącą praw zwierząt  PETA napisał list otwarty do dyrektora generalnego Starbucks'a Kevina Johnsona, aby ten ponowne rozważył swoje obecne podejście do mleka roślinnego. Chodzi o zniesienie dodatkowych opłat za to mleko.

Apel o zniesienia dodatkowych opłat za mleko roślinne

Legenda Beatlesów w oświadczeniu opublikowanym przez magazyn Billboard wezwał Starbucks do zniesienia dodatkowej opłaty za tę wegańską alternatywę w kawiarniach w USA. Paul McCartney w oświadczeniu zwrócił uwagę, że Starbucks w USA pobiera dodatkową opłatę za mleko roślinne w przeciwieństwie do mleka krowiego. Jak przyznał zaskoczyło go to, ponieważ w innych krajach, takich jak Wielka Brytania i Indie, obowiązuje ta sama opłata za oba rodzaje mleka.

Starbucks w Stanach Zjednoczonych pobiera obecnie 70-80 centów (ok. 3-3,40 zł) za dodanie do swojej kawy mleka sojowego, owsianego, migdałowego lub kokosowego, zamiast tego krowiego. W Wielkiej Brytanii firma zrezygnowała już z tej opłaty w swoich 1020 brytyjskich lokalizacjach na początku tego roku. 

Paul McCartney Starbucks

Aktywista Paul Mccartney 

Muzyk od dawna znany jest z aktywizmu na rzecz zwierząt i środowiska. W 2010 r. został narratorem w wideo „Glass Walls”, którego celem jest zdemaskowanie okrutnych warunków, w jakich przebywają zwierzęta gospodarskie na farmach i w rzeźniach. Nazwę nagrania skomentował w następujący sposób: „Nazwaliśmy go tak, bo gdyby rzeźnie miały szklane ściany, to kto by chciał jeść mięso?”. W 2021 r. wokalista wezwał też światowych przywódców na konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu do przyjęcia porozumienia, które pozwoliłoby na odejście przemysłu spożywczego od wykorzystywania zwierząt. 

Sprawdż również: PETA żąda od NFL zmiany nazewnictwa, bo kojarzą się one ze zwierzętami

rmf.fm/fot.pixabay.com


Autor: Świat Rolnika

Aktywiści klimatyczni przebrani za diabły chcą dać zakonnikom cyrograf


Autor: Świat Rolnika

Aktywiści oskarżeni po demonstracji. Teraz staną przed sądem 


Autor: Świat Rolnika

Greenpeace chce zakazać reklamowania mięsa, mleka i jaj. Kuriozum


BULT SMOGOWICZE