PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Niemiecka aktywistka klimatyczna: Planujemy wysadzić rurociąg

Niemiecka aktywistka klimatyczna: Planujemy wysadzić rurociąg

Autor: Świat Rolnika 2022-06-14 16:30:00
Aktywistka

Planujemy wysadzić rurociąg – powiedziała niemiecka aktywistka klimatyczna Luisa Neubauer, śmiejąc się przy tym  radośnie do kamery. 

Żart z terroru na szczycie demokracji? – zastanawia się dziennik "Bild", informując, że Neubauer pojechała do Danii na "Kopenhaski Szczyt Demokracji". Dziennik zwraca uwagę, że sformułowanie Neubauer przypomina tytuł książki radykalnego szwedzkiego działacza na rzecz klimatu Andreasa Malma.

Aktywistka odnosiła się do radykalnego szwedzkiego działacza

W oryginale aktywistka żartuje z planu wysadzenia rurociągu w języku angielsku: "We are planning how to blow up a pipeline". 

Nawet "sama zamieściła w internecie nagranie z żartem o terrorze" – pisze "Bild".

Rurociąg, o którym mowa, nosi nazwę East African Crude Oil Pipeline (Wschodnioafrykański Rurociąg Naftowy EACOP). 

"Rurociąg połączy Ugandę z Tanzanią w 2025 roku i może odegrać kluczową rolę w zmniejszaniu ubóstwa w tych dwóch afrykańskich krajach. Według Banku Światowego 41 procent wszystkich mieszkańców Ugandy żyje poniżej granicy ubóstwa. Oznacza to, że mają do dyspozycji mniej niż 1,90 dolara dziennie” – informuje Bild".

Dziennik zwraca uwagę, że sformułowanie Neubauer przypomina tytuł książki radykalnego szwedzkiego działacza na rzecz klimatu Andreasa Malma

"Nawołuje on do niszczenia mienia i sabotowania zakładów przemysłowych w celu walki ze zmianami klimatu" – pisze "Bild".

Aktywistka

Organizacje klimatyczne uderzają w projekt EACOP

Sama 26-letnia aktywistka zwróciła uwagę na Twitterze, że jej sformułowanie to także tytuł książki.

Zapytana przez "Bild" o swoją wypowiedź Neubauer ograniczyła się do odpowiedzi jedynie na temat samego rurociągu, ale nie na temat swoich propozycji wysadzenia go w powietrze.

"Projekt EACOP spowoduje emisję prawie pół gigatony CO2. Dlatego od miesięcy współpracujemy z aktywistami z tego regionu, tj. z Ugandy i Tanzanii, a także z wieloma osobami z Francji przeciwko rurociągowi, który chce zbudować francuska firma TOTAL. Rozmawiamy z rządem francuskim, z potencjalnymi inwestorami i ubezpieczycielami rurociągu oraz mobilizujemy za pośrednictwem sieci społecznościowych, aby ten zabójczy dla klimatu rurociąg nigdy nie powstał, lecz został ostatecznie odwołany" – podkreśla aktywistka klimatyczna w wypowiedzi dla dziennika Bild.

Czytaj też: Aktywiści Extinction Rebellion protestowali w strojach pszczół

PAP/fot.Twitter


Aktywiści PETA chcą budowy pomnika dla świń, które zginęły w wypadku

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 18:30:00

Aktywiści Extinction Rebellion wzięli na celownik brytyjską cukrownię

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 13:30:00

Budynki wymazane farbą i przyklejeni do nich ludzie, czyli aktywiści na G7

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 11:29:00

BULT SMOGOWICZE