PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Londyński aktywista głoduje od miesiąca. Chce posiedzenia parlamentu

Londyński aktywista głoduje od miesiąca. Chce posiedzenia parlamentu

Autor: Świat Rolnika 2022-04-20 14:30:00
aktywista

Londyński aktywista klimatyczny jest na strajku głodowym przez 37 dni „boi się, że może umrzeć”. Mówi, że w każdej chwili może mieć zawał serca.

Angus Rose mówi, że obejdzie się bez jedzenia, dopóki ministrowie nie zwołają zebrania w całym Parlamencie w sprawie „kryzysu klimatycznego” Protestujący w sprawie klimatu w 37. dniu strajku głodowego na czas nieokreślony przed izbami parlamentu mówi, że „boi się”, że może umrzeć. 52–letni Rose odmawia jedzenia i mówi, że będzie codziennie siedział przed bramami Parlamentu, dopóki rząd nie zgodzi się na zwrócenie się do narodu na temat skali kryzysu klimatycznego.

Głoduje od ponad miesiąca

Aktywista Rose, inżynier oprogramowania z Londynu, chce, aby minister energii, czystego wzrostu i zmian klimatycznych Greg Hands zobowiązał się do zorganizowania konferencji naukowej przez głównego doradcę naukowego Sir Patricka Vallance'a. Działacz, który ma tabliczkę z napisem „Wujek na strajku głodowym”, mówi, że robi to dla swoich pięciu siostrzeńców i siostrzenicy, których obawia się „apokaliptycznej przyszłości”, chyba że Wielka Brytania drastycznie zmniejszy teraz swoje emisje.

Rozmawiając dziś z MyLondon (19 kwietnia), pan Rose powiedział: „Przez dwa i pół tygodnia miałem napady omdlenia, głównie kiedy wstaję rano i kiedy wstaję. ściana i znika. Ale wczoraj to trwało... cała grupa przyjaciół czuje się przerażona i nie wie, co robić. Po prostu mówią, proszę, przestań. Powiedział MyLondonowi w zeszłym miesiącu, że jest gotów stracić życie za to żądanie.

Dodał: „Straciłem prawie 20 procent mojej masy ciała, co zdaniem ekspertów może prowadzić do trwałych uszkodzeń. Osoby w służbie zdrowia są bardzo zaniepokojone… Obawiam się. Miałem palpitacje serca.

„Nie zacząłem od czerwonej flagi. Czy teraz omdlenia z powodu mojego serca, ciśnienia krwi, poziomu glukozy? Być może widzę pewne efekty”.

aktywista

Aktywista żąda informacji od parlamentu

Aktywista stracił teraz dziewięć funtów wagi. Rachel, wykładowca uniwersytecki i przyjaciółka Angusa powiedziała w niedzielę (18 kwietnia): „Dzisiaj był chory i miał zawroty głowy, a to nowość. Martwię się, że rząd może podjąć działania zbyt późno”.

Ian, inny przyjaciel, powiedział: „To absolutnie przerażające. Angus tak bardzo schudł, jest naprawdę słaby, popada w zakłopotanie i boję się tego, co przyniosą kolejne dni. Mieliśmy nadzieję, że Angus zgodzi się przestać, ale jest zdeterminowany.

Działacz na rzecz klimatu powiedział również MyLondon, że nadal nie przeszedł pełnego przeglądu stanu zdrowia, ale zaplanowano go w tym tygodniu, co da mu „obiektywną” ocenę jego stanu. Głodownik jest dzisiaj z powrotem przed Parlamentem, gdy posłowie wracają z przerwy, a dziesiątki posłów prawdopodobnie przejdzie obok niego.

Zapytany, czy ma nadzieję, że jego żądanie zostanie spełnione, Rose powiedział: „Minister Greg Hands trzykrotnie odrzucił moje żądanie przez e-mail. Ale kiedy rozmawiałem z nim osobiście w zeszłym tygodniu, zapytałem go, czy uważa, że moje żądanie jest uzasadnione, a jego dokładna odpowiedź brzmiała: „Myślę, że masz rację”.

Jednak dane rządowe mogą być niechętne do zaakceptowania jego żądania z obawy przed „zachęcaniem” do niebezpiecznych form ochrony. Wskazówki medyczne dotyczące przedłużającego się głodu ostrzegają, że działacz na rzecz klimatu może w każdej chwili dostać zawału serca, wraz z wieloma innymi poważnymi zagrożeniami, które pogarszają się wraz z kontynuowaniem strajku głodowego.

Polityka klimatyczna Wielkiej Brytanii

W 2020 roku Boris Johnson otrzymał prywatną informację na temat zagrożeń klimatycznych i rozwiązań od Sir Patricka. Aktywista domaga się, aby rząd poprosił Sir Patricka i jego zespół o poinformowanie gabinetu i parlamentarzystów, tym razem „na zewnątrz” z informacją transmitowaną przez telewizję.

Strajk głodowy urodzonego w RPA aktywisty jest po części wzorowany na „Papa na strajku głodowym” szwajcarskiego ojca Guillermo Fernandeza z 2021 r., który trwał 39 dni i zakończył się porozumieniem, że szwajcarski parlament otrzyma podobną informację od klimatu naukowcy. Poza Parlamentem, strajkujący spotkał się z posłanką Zielonych Caroline Lucas, ministrem ds. klimatu w cieniu Partii Pracy Edem Milibandem, posłem i konserwatystami, w tym sir Bernardem Jenkinem.

Minister Greg Hands MP został poproszony o komentarz. Angus powiedział, że pan Hands już odpowiedział i odmówił zorganizowania spotkania informacyjnego z posłami na temat zmian klimatycznych.

Czytaj również: Aktywiści klimatyczni przerwali mszę. Chuligani ukrzyżowali zwierzęta

MyLondon/fot. https://twitter.com/Angus_Climate


Autor: Świat Rolnika

Rolnik wspierany przez Greenpeace pozwał grupę Volkswagen


Autor: Świat Rolnika

Tapicerka do wymiany. PETA nie chce skóry we wnętrzach aut


Autor: Świat Rolnika

Niewiarygodne! Ekoonuce pochwalają… rosyjskie zbrodnie wojenne


BULT SMOGOWICZE