O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

12-07-2021

Autor: Monika Faber

Ideologiczny ekologizm jest tylko chwilową modą i nie ma przyszłości

Ideologiczny ekologizm

Jak opisuje Instytut Analiz Środowiskowych, ideologiczny ekologizm nie ma przyszłości i zawdzięcza to własnym zwolennikom. Warszawski odział Fundacji im. Heinricha Bölla, czyli organizacji pozarządowej powiązanej z niemiecką Partią Zielonych, opublikował raport: „NIE NASZA WINA, NIE NASZ PROBLEM. Katastrofa klimatyczna w oczach Polek i Polaków podczas pandemii”. Jak stwierdza Instytut Analiz Środowiskowych, gdyby miało dojść do rzeczywistej realizacji założeń postulowanych np. przez europosłankę Sylwię Spurek, ich polityczne istnienie zakończą sami jej wyznawcy.

Ideologiczny ekologizm nie ma przyszłości

Jak wskazuje Instytut Analiz Środowiskowych, ideologiczny ekologizm jest jedynie wartością deklaratywną i chwilową modą. Poparcie (związane z ponoszeniem osobistych kosztów) wśród najmłodszej grupy respondentów (jednocześnie stanowiącej polityczne zaplecze zielonych partii) jest najmniejsze.

W tym miejscu nie będziemy polemizować nad antropogenicznością zmian klimatu, ani nad wątpliwą korelacją przyjętą w raporcie, która łączy pandemię koronawirusa z koniecznością realizacji zielonej ideologii; jak to ujmuje autorka - „W dobie pandemii COVID-19 katastrofa klimatyczna nabiera podwójnego znaczenia. Już nie tylko transformacja energetyczna powinna być tematem nadrzędnym, ale nasze podejście do przyrody i traktowania zwierząt.” Naszą uwagę przykuła warstwa socjologiczna wspomnianego dokumentu.

– opisuje Instytut Analiz Środowiskowyc na swoim Facebooku.

Grunty leśne łatwiej będzie pozyskać. Co to w zasadzie oznacza?

Ideologiczny ekologizm to tylko moda

Polityczna intuicja poparta badaniami elektoratówIdeologiczny ekologizm pozwala nam założyć, że zwolennicy ideologicznego ekologizmu reprezentowanego przez międzynarodowy ruch Partii Zielonych wywodzą się z grupy, którą z przekąsem określa się jako „młodzi, wykształceni, z wielkich ośrodków”.

– dodaje.

Czym zatem jest ideologiczny ekologizm? Niczym więcej niż modą, lajkiem na fejsie, zakupem sojowego kotleta i lnianą torbą ze znaczkiem Vege. Gdyby miało dojść do rzeczywistej realizacji założeń postulowanych np. przez europosłankę Sylwię Spurek, ich polityczne istnienie zakończą sami jej wyznawcy. Jak trafnie zauważają autorzy projektu: „Millenialsi martwią się przede wszystkim kwestiami związanymi ze swoim stylem życia”.

– dodaje Instytut Analiz Środowiskowych.

Ale może to i dobrze? Dzięki temu pseudoekolodzy z internetu nie wpłyną w znaczącym stopniu na polskie rolnictwo.

fb/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023