PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Greenpeace włamało się do siedziby hiszpańskiego producenta mięsa

Greenpeace włamało się do siedziby hiszpańskiego producenta mięsa

Autor: Świat Rolnika 2022-05-26 16:00:00
Greenpeace

Aktywiści Greenpeace włamałi się do siedziby firmy El Pozo w Alhama de Murcia. Żądali oni od niej wsparcia dla moratorium na hodowlę przemysłową.

Aktywiści i wspinacze organizacji antyhodowlanej „przejęli” różne obszary obiektu, żądając przy okazji spotkania, na którym oczekiwaliby deklaracji ze strony El Pozo, że nie będzie otwierała nowych makro-farm, ani nie rozbuduje obecnie istniejących. Aktywiści domagali się również opracowania planu zmniejszenia liczby zwierząt, jako jedynego skutecznego sposobu zmniejszenia „wpływu marki na środowisko”.

Greenpeace żąda moratorium na hodowlę przemysłową

Osoba odpowiedzialna za kampanię antyhodowlaną w hiszpańskim oddziale Greenpeace, Luís Ferreirim, przyznał, że „ta placówka zapewnia pracę i szanujemy personel”, ale „prawda jest taka, że ​​w kraju jest coraz mniej hodowców, bo wszystko pozostaje w rękach mniejszej liczby rodzin”.

Liczba świń w Hiszpanii stale rośnie. W 2020 roku stado przekroczyło 32 miliony sztuk, przy wzroście o 21,5% w ciągu pięciu lat.

Greenpeace chce wywalczyć ustanowienie moratorium na przemysłową hodowlę zwierząt gospodarskich na co najmniej pięć lat, w czasie których niepowstanie żadna nowa hodowla, a także nie zostanie rozbudowana żadna z już istniejących. 

Organizacja żąda także opracowania planu stopniowej redukcji stada inwentarza żywego, aż do osiągnięcia 50% obecnego stanu  w 2030 roku; a także chce, aby promować i przyjmować „planetarną dietę zdrowotną”, która doprowadzi do zmniejszenia spożycia mięsa i innej żywności pochodzenia zwierzęcego.do maksymalnie 300 gramów tygodniowo na osobę.

Przypomnijmy, że organizacja antyhodowlana chce zakazać reklamowania mięsa, mleka i jaj.

Greenpeace

El Pozo posiada 29 własnych gospodarstw hodowlanych

Zgodnie z danymi z zarejestrowanych ocen środowiskowych, Cefu, oddział produkcyjny Grupo Fuertes (El Pozo) posiada 29 własnych gospodarstw, z czego trzy w Andaluzji, 12 w Murcji i 14 w Kastylii-La Manchy, a także prawie 700 innych zintegrowanych gospodarstw.

Greenpeace potępia „zmowę między firmami a administracją”, która pozostawia ludność w sytuacji „całkowitej bezbronności” z powodu braku kontroli. Według opublikowanego w zeszłym tygodniu raportu wykonanego z pomiarów wody przez obywateli-wolontariuszy, ​​ponad połowa wód gruntowych w Hiszpanii analizowanych przez Citizen Surveillance Network jest zanieczyszczona azotanami.

Czytaj też: Rolnicy nie wytrzymali. Zalali gnojowicą siedzibę „ekologów”

ecoavant.com/fot.Twitter


Aktywiści Extinction Rebellion wzięli na celownik brytyjską cukrownię

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 13:30:00

Budynki wymazane farbą i przyklejeni do nich ludzie, czyli aktywiści na G7

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 11:29:00

Czy Greta Thunberg była opłacana przez Rosję? Aktywiści mają dowody

Autor: Świat Rolnika 2022-06-23 14:45:00

BULT SMOGOWICZE