O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

18-05-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Greenpeace chce zakazać reklamowania mięsa, mleka i jaj. Kuriozum

Greenpeace

Reklama produktów zwierzęcych jest „manipulacyjna” i jest sprzeczna z celami zrównoważonego rozwoju – uważa Greenpeace. 

Organizacja antyhodowlana chce ich zakazać w Szwajcarii. Domaga się nie tylko zaprzestania promocji sprzedaży produktów pochodzenia zwierzęcego, ale także ogólnego zakazu reklamy – także dla całego handlu detalicznego. Najnowsza akcja organizacji potwierdza obawy hodowców i producentów, że znaleźli się na celowniku ruchu antyhodowlanego.

Greenpeace chce uderzyć w szwajcarskich hodowców

Federalny Urząd Rolnictwa wspiera organizacje takie jak Swissmilk i Proviande prawie 40 milionami franków rocznie. Poprzez tę tak zwaną promocję sprzedaży mleka lub mięsa ze Szwajcarii, te organizacje branżowe próbują zwiększyć sprzedaż lokalnych rolników, którzy prowadzą hodowlę zwierząt.

Ta promocja sprzedaży od dawna jest cierniem w boku ekologów. 

„Produkty zwierzęce jako żywność zanieczyszczają środowisko bardziej niż żywność pochodzenia roślinnego” – uważa szwajcarski oddział Greenpeace, który złożył petycję ws. zakazu reklamy produktów pochodzenia zwierzęcego.

Organizacja antyhodowlana domaga się nie tylko zaprzestania promocji sprzedaży produktów pochodzenia zwierzęcego, ale także ogólnego zakazu reklamy – także dla całego handlu detalicznego.

Greenpeace chce zakazać sponsorowania producentom mleka i mięsa nawet „na imprezach publicznych, w miejscach, w magazynach prasowych i innych broszurach”. Miałoby to również wpływ na „pracę w lobby w szkołach”, a mianowicie materiały dydaktyczne, takie jak pudełka z przekąskami, które organizacje branżowe, takie jak Swissmilk, udostępniają dzieciom.

Przypomnijmy, że aktywiści antyhodowlani chcą uderzyć również w ukraińskich rolników.

Greenpeace

Organizacja przewiduje tylko jeden wyjątek od zakazu

Organizacja antyhodowlana uzasadniła swój postulat opracowaniem opublikowanym tego samego dnia. W tym celu przebadano 600 reklam zamieszczonych przez głównych dystrybutorów i organizacje producentów w latach 2018-2019.

Zlecone badanie stwierdza, że ​​operowały one obrazami nienaruszonej przyrody, tradycyjnego rolnictwa i tradycji szwajcarskich. 

“W świetle realiów lokalnej hodowli zwierząt jest to mylące” – podkreśla Greenpeace. 

Organizacja jest szczególnie zaniepokojona tym, że duzi dystrybutorzy działają z ekologicznym wizerunkiem.

“Powinny istnieć tylko wyjątki od zakazu reklamowania produktów zwierzęcych dla producentów sprzedaży bezpośredniej" – wyjaśnia rzeczniczka Greenpeace Michelle Sandmeier. 

Nowa akcja Greenpeace potwierdza obawy producentów mięsa

Nowa petycja Greenpeace potwierdza obawy w szczególności producentów mięsa: coraz częściej widzą siebie na celowniku ruchu antyhodowlanego.

„Niektórzy mówią o mięsie jak o papierosach” – powiedział Mike Egger, starszy wiceprzewodniczący i wyszkolony specjalista ds. mięsa, w odpowiedzi na wezwanie Zielonych do podjęcia działań na rzecz zmniejszenia spożycia mięsa. 

“To nie oddaje sprawiedliwości szwajcarskiemu rolnictwu. Nie mamy rolnictwa przemysłowego, jak w innych” – wyjaśnił Egger.

Stowarzyszenie branżowe Proviande również od dawna podkreśla, że popiera umiarkowaną konsumpcję: 

„Popieramy również zalecenia piramidy żywieniowej, a tym samym umiarkowaną konsumpcję mięsa” – powiedział Regula Kennel, szef rozwoju korporacyjnego w Proviande.

Czytaj też: Bojkot statków z soją. Greenpeace blokuje porty w Holandii

tagblatt.ch/fot.Twitter

swiatrolnika.info 2023