PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Extinction Rebellion protestują w obronie rzeki Wye i lasów deszczowych

Extinction Rebellion protestują w obronie rzeki Wye i lasów deszczowych

Autor: Świat Rolnika 2022-07-25 12:30:00
Extinction Rebellion

Aktywiści Extinction Rebellion wyjdą w poniedziałek na ulice Hereford, aby protestować w obronie rzeki Wye i brazylijskich lasów deszczowych.

Dziś rano międzynarodowy ruch XR i inne grupy spotkają się w Avarze w Hereford. Następnie przemaszerują przez miasto, wzywając do podjęcia pilnych działań w celu uratowania rzeki Wye i brazylijskich lasów deszczowych, które, jak twierdzą, są powiązane z importem soi. Marsz przemaszeruje Edgar Street przez Tesco i High Town, docierając do Cathedral Green o godz. 13:00.

Extinction Rebellion na ulicach Hereford

Aktywiści Extinction Rebellion wyjdą dziś na ulicę Hereford. Wszystko po to, aby protestować w obronie rzeki Wye i brazylijskich lasów deszczowych. Aktywiści zwracają uwagę na zanieczyszczenia, które według nich pochodzą z intensywnej hodowli drobiu i importu soi i niszczą rzekę Wye.

Miejscowi ostrzegają, że zniszczenie Wye zniszczy turystykę, która jest niezbędna dla lokalnej gospodarki. 

Prezes Wye and Usk Foundation, Simon Evans mówi, że Wye będzie w „nieodwracalnie gorszym stanie w ciągu dwóch lat, chyba że zostaną podjęte szybkie działania”.

Największym zanieczyszczeniem w rzece jest fosforan, a szeroko zakrojone badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Lancaster wykazało, że 80% tego fosforanu pochodzi z paszy dla zwierząt gospodarskich i obornika. Naukowcy z University of Lancaster ostrzegają, że zanieczyszczenia pochodzące z hodowli drobiu wywierają „ogromną presję” na rzekę.

Extinction Rebellion protest

Sprawdź: Aktywiści Extinction Rebellion szturmowali walijską kopalnię

yourherefordshire.co.uk/pixabay.com/twitter.com